Україна робить неможливе щодня: про готовність виконати решту критеріїв для вступу в ЄС розповіла Мезенцева

Марія Мезенцева. Фото: uatv.ua

Україні потрібно виконати ще три критерії, пов’язані з наданням кандидатського статусу для вступу до Євросоюзу. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України з Європейським Союзом Марія Мезенцева.

Вона нагадала, що в середині грудня 27 глав держав на рівні Європейської Ради мають підтвердити початок процесу переговорів щодо вступу України до ЄС. Для цього країна попри війну провела велику роботу. Наразі Єврокомісія вважає повністю виконаними 4 із 7 критеріїв, що супроводжували надання Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу.

“Є чітке розуміння, що ми можемо доопрацювати. Уже зареєстровано закон про незалежність Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України. Також ми можемо доопрацювати напрямок нацменшин. Ця робота йде на рівні Ради Європи”, — сказала Мезенцева.

Вона переконана, що до кінця грудня Верховна Рада ще встигне провести низку пленарних засідань й проголосувати важливі для України закони, зокрема й закон про лобіювання.

“Будемо впевнені в тому, що конституційна більшість, як і завжди, покаже на табло результати за фактом голосувань. Тут нам потрібно розуміти, що потрібно посилювати секретаріати комітетів, працювати більше з експертною спільнотою. І до цього український парламент абсолютно готовий”, — сказала заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України з ЄС.

Мезенцева підкреслила, що євроатлантична інтеграція — це новий виток української історії, і потрібно продовжувати тримати консолідацію з європейськими країнами на належному рівні.

Вона зазначила, що Україна є для ЄС унікальним кейсом й очікує на прискорену процедуру вступу, адже всі переконалися, що країна вже є частиною європейської родини.

“Я б його не назвала прискоренням, а переглянутими трошки правилами. Хоча, скажімо так, домашнє завдання ми виконувати в будь-якому разі мусимо… Україна робить неможливе щодня… Я вірю, що у 2029 році, через один цикл виборів, ми зможемо бути представленими в євроінституціях”, — сказала Мезенцева.

Читайте також: Європейський вектор України — що передбачає новий етап на шляху до ЄС (ВІДЕО)

Нагадаємо, коментуючи рішення Єврокомісії, яка рекомендувала почати перемовини щодо членства з Україною, верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель зазначив, що країна вже входить до європейської сім’ї.

Прямий ефір