Україна проти головування Росії в Раді безпеки ООН і очікує на ефективні дії (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: ukranews.com

З 1 квітня поточного року Росія почне головувати у Раді безпеки ООН, якщо це допустять члени ради. Про це у Twitter 6 березня нагадав постійний представник України при ООН Сергій Кислиця. На його думку, верховенство РФ у Раді безпеки ООН неприпустиме, оскільки під сумнівом саме право Росії бути членом Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй, передає FREEДОМ.

На сьогодні постійними членами Радбезу є: Китай, Франція, Велика Британія, США та Радянський Союз без згадки Росії. Але вже 30 років Росію вважають там правонаступницею СРСР із правом вето на ухвалені рішення. Україна своєю чергою ініціювала процес виключення країни-агресора зі складу Ради безпеки та ООН загалом.

“І ми не можемо навіть уявити найгірші жарти з приводу першого квітня. Тому що Росія систематично порушує безпеку в Європі. І вони зараз керуватимуть у Радбезі, завдання якого — захистити безпеку в Європі”, — каже міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

26 березня МЗС України закликало скликати позачергове засідання Ради безпеки ООН, щоб світ відреагував на заяви президента Росії Володимира Путіна про намір розмістити на території Білорусі тактичну ядерну зброю.

Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема і як постійних членів Ради безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення загроз агресії з використанням ядерної зброї.

На такий намір Кремля вже відреагували у світі: Польща, Німеччина та США.

“Продовжимо стежити за наслідками. Ми не бачимо жодних причин для коригування нашої власної стратегічної ядерної позиції, ані ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Отже, ви знаєте, ми, як і раніше, прихильні до колективного захисту альянсу НАТО, але ми не бачимо причин прямо зараз, щоб змінити або скоригувати нашу позицію”, — сказала прессекретарка Білого дому Карін Жан-П’єр.

Рада безпеки ООН — колегіальний орган із п’яти постійних членів, мета якого — підтримувати світовий порядок на всій планеті. І головування в організації змінюється щомісяця у порядку англійського алфавіту. Нині це Мозамбік. У травні буде черга Швейцарії. Квітень же відведено Росії.

“Ви можете собі уявити таких кровожерливих деспотів, як: Адольф Гітлер, Саддам Хусейн чи Пол Пот, який головує в Раді безпеки ООН, якій доручено зберігати глобальний мир та гармонію? Це не першоквітневий жарт. Наступного місяця Путін вступить на посаду президента Ради безпеки”, — написав Сергій Кислиця, представник України в ООН у Twitter.

26 грудня минулого року Україна стала ініціатором процесу, метою якого є домогтися повного виключення Росії з Ради безпеки Організації Об’єднаних націй і загалом з ООН.

Прямий ефір