Україна просить Захід дати дозвіл на використання зброї партнерів для ударів углиб РФ — подробиці (ВІДЕО)

Пуск ракети ATACMS. Фото: wikipedia.org

Українські військові планують завдавати ударів углиб Росії з використанням далекобійної зброї власного виробництва, повідомляє Associated Press. Для таких дій не потрібне схвалення Заходу. Втім, спроб отримати дозвіл на далекобійні удари по РФ західним озброєнням від союзників українська влада не залишає. За даними Politico, Київ намагатиметься переконати адміністрацію США надати дозвіл на такі атаки, повідомляє FREEДОМ.

Присутність українських сил у Курській області РФ є одним зі способів компенсувати дефіцит далекобійних ударів по федерації. Про це у традиційному зверненні заявив президент України Володимир Зеленський. Втім, поки союзники продовжують зволікати у питанні дозволу Києву бити своїми далекобійними ракетами вглиб Росії, Київ створює своє озброєння, здатне завдавати ударів по РФ на відстані до 700 км. Йдеться про далекобійну ракету-дрон “Паляниця”. За даними Associated Press, саме цією зброєю Київ завдаватиме ударів углиб Росії.

“Відрізняється дешевизною, відрізняється дещо меншою швидкістю. Те, що президент назвав “Паляниця” — це виріб, який можна випускати у більшій кількості. Так, він не матиме складних систем наведення з орієнтацією по траєкторії, з донаведенням на кінцевому етапі, як, скажімо, крилаті ракети, але їх можна й випускати буде в набагато більшій кількості, й вартість їх буде на порядок нижчою, ніж крилатих ракет”, — зауважив авіаційний експерт Валерій Романенко.

Західні партнери Києва поки що не дають дозволу на використання своєї далекобійної зброї для ударів по території Росії, але своїми терористичними атаками на цивільну інфраструктуру України Путін сам підштовхує Захід до зняття цієї заборони. Після наймасовішого обстрілу України з початку російського вторгнення 26 серпня верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель закликав посилити постачання ППО Києву та зняти всі обмеження на використання західної зброї для ударів по військових цілях у Росії.

“Я знову заявляю, що зняття обмежень на використання потенціалу проти російських військових, залучених до агресії проти України, відповідно до міжнародного права, зміцнить українську самооборону, збереже життя людей та зменшить руйнування в Україні”, — написав він у соцмережі Х.

“Логіка передачі нам якихось прав та дозволів говорить про те, що це буде зроблено. Ми додамо, і тут я цинічно скажу: Путін нам допомагає. Він завдає серйозної шкоди нашій енергетиці, вбиває людей і врешті-решт він якусь межу болю, грань злочину перейде, і це може статися тригером для Заходу, що ось це у них заболить”, — висловив думку президент Аналітичного центру “Політика” Олег Лісний.

Аналітики вважають, що США можуть відіграти ключову роль в ухваленні рішення про дозвіл на удари далекобійною зброєю по території Росії іншими західними країнами. Як пише Politico, Київ має намір зробити ще одну спробу переконати адміністрацію США дати такий дозвіл. Українська влада має намір подати детальний список цілей у Росії, які можуть бути вражені ЗСУ, якщо Вашингтон зніме обмеження на використання зброї.

“Це аж ніяк не нове бажання президента Зеленського. Він висловлював свої побоювання нам приватно і, звичайно ж, публічно. І ми розуміємо, чому він це робить: його країна перебуває під ударом. Ми продовжуватимемо розмови з українцями, але вестимемо їх у приватному порядку”, — під час пресконференції заявив радник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі.

Посилаючись на анонімні джерела, Politico пише, що цього тижня Вашингтон відвідають міністр оборони України Рустем Умєров та керівник Офісу президента України Андрій Єрмак. Під час візиту вони обговорять можливість завдання ударів по Росії з використанням американських далекобійних ракет.

Читайте також: Ми битимемо з військових цілей: про дозвіл на застосування далекобійної зброї розповів Умєров

Прямий ефір