Усі зусилля президента США Дональда Трампа спрямовані на встановлення миру. Про це заявив глава Пентагону Піт Гегсет на зустрічі міністрів оборони в Брюсселі. На тлі минулих телефонних переговорів Трампа з Путіним міністри закордонних справ країн Євросоюзу висловили готовність збільшити допомогу Україні та підтримати її територіальну цілісність, повідомляє FREEДОМ.
Припинення війни в Україні — це довгий шлях, і це буде нелегко, зазначив держсекретар США Марко Рубіо.
“Очевидно, що ситуація в Україні складна і важка. І вона потребуватиме багато роботи, багато жорсткої дипломатії”, — сказав він в інтерв’ю виданню News Nation.
Дональд Трамп повідомив, що Рубіо буде одним із представників США, які очолять переговори з Росією щодо війни проти України. Також у складі делегації будуть:
- директор ЦРУ Джон Реткліфф;
- радник із національної безпеки Майкл Волтц;
- спеціальний представник на Близькому Сході Стів Віткофф.
12 лютого Дональд Трамп провів телефонну розмову з російським диктатором Путіним, а після цього поговорив із президентом України. Пізніше Володимир Зеленський повідомив, що вони з Дональдом Трампом домовилися про подальші контакти та зустрічі в межах делегацій двох країн.
“Головне, щоб усе не пішло за планом Путіна. Адже він хоче зробити все, щоб у нього були двосторонні переговори: він зі Сполученими Штатами Америки. Але це дуже чітко кажу нашим партнерам: будь-які двосторонні переговори про Україну без нас ми не будемо приймати. Це дуже важливо. Адже ми хочемо вийти з перемогою для людей. А насамперед — це стійкий мир для українців”, — заявив Зеленський.
13 лютого перед зустріччю міністрів оборони НАТО в Брюсселі глава Пентагону Піт Гегсет наголосив, що переговори Трампа з Путіним — це не зрада України.
“Тут немає зради. Є визнання того, що весь світ і Сполучені Штати зацікавлені в мирі. У мирі, досягнутому шляхом переговорів, як сказав президент Трамп. І це вимагатиме від обох сторін визнати те, чого вони не хочуть”, — сказав міністр оборони США.
На тлі переговорів Трампа з Путіним глави МЗС країн Євросоюзу висловили готовність збільшити допомогу Україні. Відповідну заяву вони зробили за підсумками зустрічі в Парижі 12 лютого. Дипломати підкреслили, що без участі України та європейських країн мир у регіоні неможливий.
“Ми зосередимося на гарантіях безпеки. І, звичайно, ми зосередимося на питаннях, як підняти ціну для Росії, щоб вона не продовжувала цю жорстоку агресію проти України. І я хотів би нагадати, що 24 лютого буде три роки з моменту початку жорстокої російської агресії проти України. І це не тільки проти України, це проти наших спільних цінностей, це проти світового порядку, проти світового порядку, який ґрунтується на міжнародному праві та принципах статуту ООН”, — акцентував міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.
“Європейці повинні зіграти свою роль у забезпеченні гарантій безпеки, не відмовляючись, навіть якщо це займе деякий час, від перспективи вступу України до НАТО, яка сьогодні залишається головною гарантією безпеки, доступною європейським країнам”, — додав міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро.
А глава НАТО Марк Рютте зажадав участі Києва в переговорах про припинення війни Росії проти України. Вкрай важливо, щоб будь-які їхні результати були міцними та довговічними, наголосив генсек.
“Ми бачили заяви з Вашингтона, включно з довгою телефонною розмовою [президента Трампа] з президентом Зеленським. Тож подивимося, як це розвиватиметься далі, крок за кроком. Звичайно, вкрай важливо, щоб ми говорили про Україну, щоб Україна брала безпосередню участь у всьому, що відбувається навколо України”, — наголосив він.
Зі свого боку міністр оборони ФРН Борис Пісторіус заявив, що переговори Трампа з Путіним про Україну “гідні жалю”. Він зазначив, що найкращим рішенням було б поговорити про можливе членство України в НАТО або можливі територіальні втрати за столом переговорів.
Читайте також: У Мюнхені обговорили майбутню співпрацю США та України у сфері безпеки — включення з Німеччини (ВІДЕО)
Як повідомлялося раніше, 14 лютого на полях Мюнхенської конференції з безпеки відбулася зустріч президента України Володимира Зеленського з віцепрезидентом США Джей Ді Венсом. На зустрічі з американського боку також були присутні держсекретар США Марко Рубіо та спеціальний представник президента США з питань Росії та України Кіт Келлог.