Україна повинна мати сценарії роботи зі Сполученими Штатами Америки за будь-якого президента, якого оберуть американці. Про це сьогодні, 15 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Олег Лісний.
Він нагадав, що риторика політика на вході у виборчу кампанію та після отримання посади президента дуже часто відрізняється. Політолог констатував, що нинішня виборча кампанія у США вирізняється своєю емоційністю.
“І в лексиці Трампа завжди були жорсткі заяви, навіть коли він приходив уперше на посаду президента, але потім він поводився і щодо Росії, ми знаємо, як, щодо Китаю точно так само. Якщо ми візьмемо за основу, що у США найбільша загроза, як вони вважають, Китай, то логічно було б і те, що Китай навколо себе формує цю вісь зла, то логічно було б, щоб Сполучені Штати теж мали велику кількість союзників. Це сценарій, який, у принципі, як на мене, реалістичний. І я впевнений у тому, що кому-кому, а, нам як країні не варто ходити по граблях минулого, тобто ми маємо поважати вибір американців. Ми не впливаємо й не будемо, й не хочемо впливати, на відміну від Росії, на вибори в інших країнах. Тому, якщо беремо український кейс, ми маємо зараз уже готуватися до кількох сценаріїв спілкування з майбутніми президентами. Хто б не став, у нас має бути схема роботи”, — сказав Лісний.
Він також вважає, що і Європа, і Північноатлантичний альянс повинні зараз опрацювати сценарій дій на випадок, якщо Дональд Трамп справді стане президентом та наполягатиме на виході США з НАТО.
“Зрозуміло, що дуже серйозний удар буде по НАТО. Але, в принципі, і Європа повинна розуміти, що їй потрібно з війною на території Європи боротися й справлятися самій, можливо. Але як варіант треба розглядати та готуватися, тому що є плюси, є мінуси. І ось це мінусовий варіант, до нього потрібно бути теж готовим. Тому що, ну, по-перше, у демократичних державах президенти не назавжди. По-друге, краще бути готовим до гіршого варіанту, а до кращого тоді вже буде легше підлаштовуватися”, — сказав Лісний.
Читайте також: США не зможуть вийти з НАТО, якщо Трамп стане президентом: що для цього зробив Конгрес, пояснили експерти