В Україні з 1 жовтня всі заклади охорони здоров’я видаватимуть електронні лікарняні.
Про це пише UA із посиланням на сайт Міністерства охорони здоров’я.
У червні цього року стартував перехідний етап запуску е-лікарняних по всій Україні. До єдиної інформаційної медичної системи за цей час вдалось підключити майже всі українські лікарні, а це близько 3-х тисяч. Загалом сформували майже мільйон е-лікарняних.
“Цифровізація допомагає зменшити навантаження на лікарів та спростити процедуру отримання страхових виплат для пацієнтів. Адже лікарняні – одна з найпопулярніших послуг в Україні. Реформувати їх намагалися майже 10 років. Завдяки спільній роботі, це стало можливим – лише за 4 місяці електронні лікарняні почали видавати майже в кожній лікарні України”, – зазначив віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
Як наголосив очільник МОЗ Віктор Ляшко, електронні лікарняні – це прозорий, зручний для пацієнта і підзвітний для лікаря процес фіксації надання медичних послуг та подальших страхових виплат.
“Пацієнту більше не доведеться витрачати свій час на паперову тяганину. На сьогодні уже створено більше 1,1 мільйона електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність у 2 991 закладі 47 тисячами лікарів”, – сказав він.
Е-лікарняні будуть розділятися на дві частини. Медичний висновок – це документ, що формується після обстеження лікаря і в якому міститься загальний діагноз. Лікар створює його у реєстрі та завіряє його електронним підписом. Людина отримає про це смс-повідомлення. Звідти за кілька секунд лікарняний потрапляє до реєстру Пенсійного фонду. Там формується електронний листок непрацездатності – це саме той документ, за яким нараховуються виплати. Про що людина також отримає повідомлення. Роботодавець зможе побачити лікарняний на порталі ПФУ.
Читайте також: З 1 жовтня інсуліни відпускають за електронними рецептами: у яких регіонах найбільше аптек
Раніше повідомлялося, що до кінця тижня інноваційні COVID-ліки будуть у кожній області.