Україна посилює оборонний потенціал, і ця тенденція буде зростати, — Романенко

Ілюстративний скріншот відео: uatv.ua

Україна довела, що здатна не тільки зберігати обороноздатність в умовах війни, але й активно розвивати технології. Стрибок у виробництві озброєнь та налагоджена міжнародна кооперація дають підстави припускати, що темпи зростання продовжаться. Ситуацію у військово-промисловому комплексі (ВПК) України в ефірі телеканалу FREEДОМ прокоментував авіаційний експерт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації ім. Антонова Валерій Романенко.

Україна за останні роки зробила величезний крок вперед у розвитку оборонного виробництва, демонструючи здатність адаптуватися навіть в умовах війни.

Основний наш ракетний завод постійно піддається російським ударам. Навіть “Орешник” туди прилетів. Але російські спроби знищити нашу військову промисловість ні до чого не призводять, крім колосальних втрат їхніх ракет. Ми виявилися більш стійкими й зараз нарощуємо темпи виробництва озброєнь. У нас вже виробляються боєприпаси кількох типів, які раніше шукали по всьому світу“, — розповів авіаексперт.

Важливою частиною прогресу українського ВПК стало створення нових технологій. За рік було розроблено три типи безпілотників з реактивними двигунами, а також два типи крилатих ракет, які зараз готуються випускати в серійне виробництво, зазначив він.

У 2023 році ми зробили серйозний ривок: розробили нові типи безпілотників і ракет, попри постійні атаки на нашу інфраструктуру. Все це говорить про те, що українська промисловість не тільки вижила, але й адаптувалася“, — уточнив Романенко.

Україна активно використовує кооперацію з міжнародними партнерами, що дозволяє отримувати ключові компоненти та інтегрувати їх у місцеве виробництво.

Ми отримуємо практично готові двигуни з Чехії. Ці турбореактивні двигуни використовуються в ракетах і безпілотниках. У нас виробляються корпуси, крила та багато інших компонентів, які можна робити швидко на місці. Це суттєво прискорює процес“, — прокоментував спікер.

Підтримка союзників є важливим елементом українського оборонного успіху. У рамках коаліції дронів, куди входять 17 країн, постачаються розвідувальні, ударні та зенітні безпілотники.

Ми отримуємо готові безпілотники всіх типів. Зараз, наприклад, дрони “Титан” з Німеччини проходять випробування. Союзники зацікавлені в тестуванні їхніх технологій у реальних бойових умовах, які неможливо симулювати“, — пояснив Романенко.

Технологічне співробітництво також виходить на новий рівень.

Від партнерів ми отримуємо безпілотники з пасивною системою наведення. Наприклад, коли вмикається ворожий радар, туди летить дешевий дрон, який виконує ту ж задачу, що й ракета“, — додав авіаційний експерт Валерій Романенко.

Читайте також: Латвія відправить в Україну ще 1000 бойових безпілотників

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що можливості українського оборонно-промислового комплексу (ОПК) зросли в шість разів.

Читайте також: Коаліція дронів почне масово постачати Україні безпілотники різного типу вже з січня 2025 року

Прямий ефір