Україна посилює морські підрозділи в Азовському морі

Фото із сайта mil.gov.ua

ВМС України опрацьовують можливі варіанти посилення своїх морських підрозділів в Азовському морі. Про це голова Державної прикордонної служби України генерал-полковник Петро Цигикал повідомив в інтерв’ю 5 каналу.

“Ми вже провели ремонт кількох кораблів та катерів, минулого року на службу заступили катери проекту UMC-1000 з покращеними ходовими характеристиками, проведено ремонт корабля “Донбас”, але це лише початок. Наше завдання – створити в Азовському та Чорному морях потужне і мобільне угрупування прикордонних кораблів і катерів, які б могли оперативно та ефективно виконувати як правоохоронні функції, так і протидіяти військовим загрозам на початковому етапі збройного конфлікту”, – зазначив Цигикал.

Він наголосив, що наразі ведуться переговори із французькими партнерами про закупівлю 22 сучасних патрульних кораблів, що надасть можливість повністю прикрити лінію морського кордону і забезпечити надійний його захист.

Також він розповів, що на узбережжі Азовського моря вже зведено п’ять веж, які впродовж року будуть оснащені сучасними засобами візуального та радіотехнічного контролю. “Ці об’єкти будуть інтегровані до загальної системи та допоможуть нам повністю контролювати лінію морського кордону”, – додав голова Держприкордонслужби.

Нагадаємо, що німецька плавбаза Werra ввійде у Чорне море в рамках місії НАТО.

Прямий ефір