Україна показує надзвукові швидкості у постачанні на фронт нових типів дронів, — експерт у сфері безпілотних технологій

Український військовий запускає дрон. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Період часу від розробки чи одержання нових типів дронів до їх постановки на озброєння в Україні є максимально скороченим. У деяких випадках йдеться про тижні. Ще швидше відбувається модернізація безпілотників відповідно до запитів військових. Про це сьогодні, 22 грудня, заявив у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ керівник групи компаній DroneUA, експерт у сфері безпілотних технологій та робототехніки Валерій Яковенко.

“Якщо ми порівнюємо швидкість цього процесу з рештою світу, то у світі не існує таких прикладів. Україна тут показує просто надзвукові швидкості з погляду на те, як швидко можна пройти цей процес сторонньому постачальнику чи розробнику. Україна всіляко зацікавлена у появі нових команд, нових компаній, розширенні інженерного потенціалу. І до використання дронів тими, хто захищає Україну, минає справді дуже короткий проміжок часу”, — констатував експерт.

За його словами, виведення прототипів у серійне виробництво займає кілька місяців, а модернізація — лічені дні завдяки налагодженому обміну інформацією між військовими та розробниками.

“Іноді для того, щоб випустити кілька версій продукту, достатньо одного тижня. А версії продукту в іноземних виробників обладнання іноді з’являлися упродовж 30 років. Тобто ми говоримо не лише про те, як швидко нове обладнання з’являється. Ми також говоримо про те, як наявне обладнання стає кращим і вдосконалюється”, — зазначив Валерій Яковенко.

Читайте також: Дрон-бомбардувальник і дрон-камікадзе: FPV-дрони — ефективна зброя для оборони та наступу (ВІДЕО)

Нагадаємо, в Україні наступного року планують виготовити 1 мільйон FPV-дронів, а також понад 10 тис. ударних дронів середньої дальності польоту та понад 1 тис. безпілотників з дальністю від 1 000 км.

Прямий ефір