Україна планує цього року експортувати до 15 млн тонн пшениці — подробиці від голови “Української аграрної асамблеї”

Завантаження продовольства на судна для експорту. Ілюстративне фото: mind.ua

Україна планує у 2024/2025 маркетинговому році експортувати до 15 млн тонн пшениці. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів голова “Української аграрної асамблеї” Олександр Гапон.

“Ми прогнозуємо десь до 15 млн тонн. Щодо врожаю, урожай планується 19,5 млн тонн — це дійсно на 3,5 млн менше. Але це все — прогнози. На сьогодні ще далекі до якогось більш точного результату. Перші укоси, перша врожайність покажуть, вирівняли ми цю ситуацію чи не вирівняли. Звичайно ж, впливатимуть насамперед самі природні умови. У другу чергу це, звичайно ж, щоб наші Збройні сили стримували рашистів хоча б на тих рубежах, на яких є, тому що мінне забруднення — це дуже велика проблема”, — сказав він.

Гапон зазначив, що деякі звільнені території досі не розміновані, а тому там сільськогосподарські роботи не проводяться.

Загалом же, за його словами, споживання пшениці, кукурудзи та ячменю у світі, за прогнозом, цьогоріч зростатиме. Так, на 1,5 млн тонн по світу планується збільшення обсягу виробництва кукурудзи та зростання на 1,5 млн тонн світового експорту.

“Це говорить про те, що справді в тих країнах, у яких прогнозували голод цього року, справді це споживання зростатиме та зростатиме ще кілька років точно. А через збільшення населення на планеті Україна зі своїми землями повинна нарощувати своє виробництво, повернутися до того лідерства, яке вона мала й, упевнений, матиме у світі”, — наголосив голова “Української аграрної асамблеї”.

Він також зазначив, що ситуація з логістикою для українського експорту стабілізувалася завдяки Чорноморському шляху.

“Ведеться велика робота з будівництва залізничної гілки на Румунію, яка має, своєю чергою, також трохи диференціювали постачання через Чорне море. Ця робота буде вестися ще близько півтора року й ведеться вже рік, але це дуже гарне напрацювання, за що взялися три уряди, ще й Молдова. Через Молдову зараз реконструюється залізнична гілка, близько 70 кілометрів нової залізниці буде прокладено, що збільшить експорт на румунські порти. Що стосується Європи, єдиний вихід — те, що зараз обговорюється, це вузькоколійна залізниця, яка має бути протягнута вглиб України. Це спростить експорт через європейські порти, тому що на кордоні України та Євросоюзу немає достатніх перевальних потужностей, щоб перевалювати з широкої на вузьку гілку, а якщо протягнути всередину країни й з’єднати з великими елеваторами, цю проблему буде вирішено”, — сказав Гапон.

Читайте також: У питанні продовольчої безпеки Київ має добрих союзників на глобальному Півдні, — експерт про очікування від саміту миру

Раніше Гапон розповів, що Україна в поточному році експортуватиме пшеницю, кукурудзу та ячмінь переважно до країн Африки та Азії.

Прямий ефір