Україна планомірно ліквідує Чорноморський флот Росії: деталі останніх операцій ГУР (ВІДЕО)

Знищення БДК "Саратов" у Бердянську. Скріншот: pravda.com.ua

Чергове російське військове судно — швидкісний катер проєкту КС 701 типу “Тунець” — у ніч на 9 серпня ліквідував спецпідрозділ Головного управління розвідки Міністерства оборони України. Під час операції, проведеної поблизу населеного пункту Чорноморське в тимчасово окупованому Росією Криму, пошкоджень зазнали ще три плавзасоби противника, інформує FREEДОМ.

Швидкісний російський катер проєкту КС 701 типу “Тунець” був знищений за допомогою українського морського дрона MAGURA V5. Такі судна російська армія використовує в окупованому Росією Криму для патрулювання акваторії та забезпечення логістики. Чергову успішну операцію провели бійці спецпідрозділу Group 13 Головного управління розвідки Міноборони України.

“У результаті операції пошкодження отримали ще три плавзасоби загарбників. Їхній тип встановлюється. Це вже не перший спійманий біля берегів півострова “Тунець”: два російських судна такого типу розвідники знищили, а ще два — пошкодили в травні цього року”, — повідомили в ГУР.

Міжнародні експерти визнали новітню українську ударну платформу MAGURA V5 найрезультативнішим морським безпілотником у війні Росії проти України. Загалом за допомогою цих дронів Сили оборони України успішно вразили 18 російських військових суден, половину з них — знищили, повідомили в українській розвідці.

10 серпня Сили оборони України вдарили по російській газовій вишці в Чорному морі. Там окупанти утримували техрозвідобладнання і до 40 осіб особового складу.

“Окупанти використовували цю локацію для GPS-спуфінгу з метою зробити небезпечним цивільне судноплавство. Допустити цього ми не можемо. І так, за пів доби до поразки ворог закинув на платформу обладнання та військовий персонал. Цивільних там не було. Штатний функціонал платформа не виконувала”, — зазначив речник Військово-морських сил ЗСУ України Дмитро Плетенчук.

На початку серпня Збройні сили України знищили в порту окупованого Росією Севастополя підводний човен “Ростов-на-Дону”. Субмарина була носієм крилатих ракет “Калібр”. Її вартість — близько 300 млн дол.

Після початку повномасштабної війни Сили оборони України відправили на дно або пошкодили 28 російських кораблів і підводних човнів. Найвідоміші з них — “Цезарь Куников”, “Новочеркасск”, “Саратов”, “Оленегорский горняк”, “Минск”, а також флагман російського Чорноморського флоту — крейсер “Москва”.

Таким чином Україна від початку повномасштабного вторгнення РФ вивела з ладу третину всього Чорноморського флоту країни-агресора. Це дало змогу знизити загрозу десантних операцій і використання російських кораблів для обстрілів української території, а також гарантувати безпеку цивільного судноплавства в Чорному морі.

“Це вражає. Україна змінила характер морської війни, принаймні для закритих територій, таких як Чорне або Балтійське море. Думаю, що всі наші флоти уважно стежать за вразливостями, які українці змогли використати. І той факт, що вони зробили це за допомогою розумного поєднання нових, адаптованих технологій і спецпідрозділів проти традиційного типу бою “корабель на корабель”, я думаю, це також вказує на неготовність і нездатність російського Чорноморського флоту”, — наголосив командувач Сухопутними силами США в Європі (2014-2017 рр.) Бен Ходжес.

Успішні дії ЗСУ змусили Росію вивести кораблі Чорноморського флоту з Криму. А патрулювати акваторію російським окупантам доводиться в основному підводними човнами. Які теж, як довели Сили оборони України, цілком уразливі. 

Читайте також: ГУР провело рейд на Кінбурнську косу — знищено десятки росіян та їхня техніка

Раніше речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук заявив, що суднобудівні заводи, які росіяни використовують в окупованому Криму, перебувають у зоні ураження Сил оборони України.

Прямий ефір