Україна підтримала своїх громадян з перших хвилин повномасштабної агресії РФ — огляд допомоги від держави (ВІДЕО)

Київ. Скріншот: uatv.ua

24 лютого 2022 року: в перший день повномасштабного вторгнення Росії в Україну залізничні вокзали центральних і східних регіонів були переповнені. Люди намагалися виїхати в безпечніші області країни. Лише за добу “Укрзалізниця” переорієнтувалася зі звичних пасажирських перевезень на евакуаційні. Залізничне сполучення для сотень тисяч громадян стало чи не єдиним способом порятунку від атак російської армії з повітря і з землі, тоді як на дорогах — багатокілометрові затори, інформує FREEДОМ

Потяги йшли з Києва, східних і південних областей на захід країни. З 24 лютого минулого року “Укрзалізниці” вдалося врятувати понад 4 млн українців. Серед них — 1 млн дітей. Допомагала компанія евакуювати й тварин — 120 тис. Згодом “Укрзалізниця” розширила географію евакуаційних поїздів: за кордон залізницею виїхали 600 тис. осіб. 

Разом із волонтерами компанія запустила “Медичні поїзди” — поранені українці з прифронтових населених пунктів можуть отримати життєво необхідну допомогу ще в дорозі.

“Під час нашої евакуації, на відміну від, наприклад, Сеула, де загинуло 150 осіб, у нас, попри великі черги на вокзалах і штовханину, не загинула жодна людина. Нам вдалося настільки великою масою людей керувати та правильно організувати цей процес. Допомагала дуже добре в цьому поліція і наша охорона. А ще ми не скасували жодного поїзда далекого сполучення, попри обстріли, попри блекаути, ми продовжуємо їхати”, — заявив голова правління “Укрзалізниці” Олександр Камишин.

За рік із залізничних рейок виготовили понад 10 тис. протитанкових їжаків, які можна побачити на всіх блокпостах країни. Залізничники захищають Україну не тільки в тилу, а й на фронті.

“Сьогодні понад 9 тис. наших залізничників служать у лавах Збройних сил України (ЗСУ), і це надійна підтримка для армії. Ми з великою повагою і турботою ставимося до їхніх родин, тому що це залізничники, які захищають нашу країну. Крім цього, понад 300 випадків, коли наші пожежні поїзди допомагали Державній службі України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) гасити пожежі по всій країні. Найвища ціна, яку ми платимо, як залізниця, як компанія в цій війні — це загиблі та поранені залізничники. У нас на кінець року 319 загиблих і 703 поранених”, — повідомив Камишин.

Понад 11 тис. тонн гуманітарної допомоги за рік повномасштабного вторгнення вдалося перевезти українською залізницею. Майже 7,5 млн посилок доставили поштовими вагонами. “Укрпошта” та “Укрзалізниця” — це компанії, які повертаються в деокуповані населені пункти першими, попри шкоду та зруйновану інфраструктуру.

“Якщо говорити, наприклад, про Харківську область, 98% відділень відновлено. Загалом, ми працюємо по всій деокупованій території. Різниця може бути, адже там, де знищено відділення, ми працюємо пересувними відділеннями. Я особисто був у Луганській області, де ми звільнили 4 села, наприклад, село Невське, там проживало на той час 184 людини, ми привезли пенсії, привезли гуманітарну допомогу, ми привезли виплати Червоного Хреста”, — поділився генеральний директор “Укрпошти” Ігор Смілянський.

2 млн 300 тис. переселенців сьогодні отримують допомогу від держави. 2000 грн — на дорослу людину, 3000 — на дитину або людину з інвалідністю.

“З початку війни загалом держава спрямувала на фінансову підтримку громадян майже 120 млрд грн. Це тільки кошти державного бюджету. Плюс до цього — кошти міжнародних організацій, так звана позабюджетна підтримка. Тобто вони не спрямовуються до бюджету, вони йдуть напряму людям, йдеться про близько 10 млрд гривень допомоги, спрямованої такими міжнародними організаціями. З гуманітарного рахунку Міністерства соціальної політики підтримку було надано понад 1,5 млн осіб. З них понад 23 тис. осіб — це ті громадяни, які отримали підтримку саме в евакуаційних поїздах”, — поінформувала перший заступник міністра соціальної політики України Дар’я Марчак.

Окрім виплат із бюджету, Міністерство соціальної політики України координує кошти, які приходять на гуманітарний рахунок — гроші міжнародних благодійних організацій та окремих меценатів. Подати заявку на виплати можна на сайті платформи “єДопомога”.

“Загалом було подано громадянами понад 10 млн заявок на виплати за програмою “єДопомога”. Крім того, у нас є також гуманітарний рахунок. За минулий рік на гуманітарний рахунок Міністерства соціальної політики надійшло понад 500 млн гривень. Ці виплати і допомога спрямовувалися як через певні організації, наприклад, громадські організації, які забезпечували закупівлю гуманітарної допомоги для людей. Або, наприклад, це були виплати громадянам, які евакуювалися із зон, де ведуться активні бойові дії. Під час евакуації прямо в поїзді держава фіксувала дані щодо цих громадян, і “Укрпошта” з гуманітарного рахунку здійснювала їм виплати”, — пояснила Марчак.

Україна продовжує підтримувати своїх громадян в умовах війни. На виплату пенсій, субсидій, допомоги внутрішньо переміщеним особам, малозабезпеченим сім’ям, а також на медицину та освіту у 2023 році знадобиться понад 800 млрд гривень, а це — 35% річного бюджету.

Читайте також: Харківська операція ЗСУ: як звільняли область, хронологія подій (ВІДЕО)

Прямий ефір