Україна підписала гарантії безпеки з Канадою та Італією — заяви

Джорджа Мелоні та Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Італія і Канада поповнили список країн, які підписали з Україною угоди про гарантії безпеки. Документи затвердили в рамках візиту до Києва прем’єрів Канади, Італії, Бельгії, а також голови Єврокомісії, інформує FREEДОМ.

У другу річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну — Оттава і Київ підписали угоду про гарантії безпеки. Розрахований документ на 10 років, передбачає виділення Канадою понад 3 млрд дол. Україні у 2024 році. Як ідеться в тексті угоди, мета її підписання — допомогти в підготовці України на її шляху інтеграції до Північноатлантичного альянсу (НАТО), а також поглибити політичне, зовнішнє, військове співробітництво.

“Сьогодні ми підписали історичну двосторонню угоду з безпеки. У рамках її ми виділяємо 3 млрд доларів військової та фінансової допомоги на 2024 рік. Ця підтримка продовжить те, що ми робили з 2022 року. Це включає підтримку танкової коаліції, а також підтримку коаліції ВПС”, — повідомив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

Подібну історичну угоду про гарантії безпеки Україна підписала і з Італією. Згідно з опублікованим текстом документа, договір передбачає передачу конкретного переліку озброєнь, зокрема засобів далекобійного ураження. Рим і Київ також посилять співпрацю у сферах оборонної промисловості, розвідки, розмінування та кібербезпеки.

“Ми продовжуємо надавати підтримку Україні в тому, що я завжди вважала, як ви знаєте, справедливим правом народу захищатися. Це обов’язково передбачає і військову підтримку, тому що плутати слово “мир”, яке широко вживається, з “капітуляцією”, як це роблять, — це лицемірний підхід, який ми ніколи не розділятимемо”, — заявила прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні.

Візит іноземних лідерів показує непохитну підтримку України на довгу перспективу. Про це заявила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. На пресконференції вона також зробила акцент на військовій допомозі Україні. 

“У міру того як Росія здійснює свої удари по Україні ми також подвоюємо свою військову підтримку. Ми вже надали 28 млрд євро на військову підтримку України і працюємо над тим, щоб створити спеціальний фонд для України, це ще додатково 5 млрд для закупівлі озброєння. Паралельно до цього, оборонна промисловість наших країн також нарощує свої можливості на 40% і ми вже надали півмільйона боєприпасів і до кінця року досягнемо рівня один мільйон. І також 60 тис. солдатів будуть підготовлені з нашою допомогою”, — повідомила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Про важливість відновлення України зі свого боку заявив прем’єр-міністр Бельгії. Александер де Кроо нагадав, що з моменту вторгнення Росії в Україну Брюссель виділив Києву 1,7 млрд доларів. А для допомоги в післявоєнному відновленні України — Де Кроо анонсував відкриття спеціального офісу.

“Відновлення України — це пріоритет. Бельгія вирішила відкрити офіс бельгійського агентства розвитку тут у Києві. У наступні тижні він відкриється. Відкриємо також офіс у Харкові. Це регіон, який ми будемо відновлювати. Наша робота у відновленні України — довгострокова. Росії доведеться платити за шкоду, яку вона завдала. Це робитимуть не українські платники податків, не бельгійські, не канадські, це Росія платитиме за відновлення”, — заявив Де Кроо.

Глави держав разом із президентом Єврокомісії прибули до Києва потягом. Спочатку побували в аеропорту в Гостомелі. Місце символічне, саме там, за словами президента України Володимира Зеленського, президент Росії Путін хотів виграти битву за Київ, однак зазнав фундаментальної поразки. Після — на Михайлівській площі політики вшанували пам’ять полеглих захисників України.

Читайте також: Як Україна разом із союзниками вибудовує нову архітектуру безпеки — подробиці

Прямий ефір