Міжурядова конференція, що відбудеться 25 червня, фіналізує певний важливий етап, що триває в Україні понад 11 років від моменту Революції гідності. На конференції розпочнуться переговори про вступ України та Молдови до Європейського Союзу. Про це сьогодні, 16 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказала очільниця Постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Марія Мезенцева.
Вона звернула увагу, що Бельгія закінчує своє президентство в Європейській Раді, тому наполягає на проведенні конференції до кінця свого терміну.
“Це дуже важливо — встигнути ухвалити це рішення до початку верховенства Угорщини. Український парламент проголосував три законопроєкти, які постійно включали, скажімо так, зауваження від Венеційської комісії. Сьогодні ми вийшли на абсолютне розуміння щодо національних меншин на Закарпатті. У цьому регіоні проживають понад 150 тис. українців з угорським корінням. Вони розмовляють угорською, а їхні діти в школах навчаються угорською і вивчають українську державну мову”, — сказала Мезенцева.
Таким чином, за її словами, вимоги Угорщини щодо прав нацменшин були враховані в Україні на законодавчому рівні.
“Ми не очікуємо жодних сюрпризів на саміті ЄС, ми очікуємо відкриття переговорів. І хочу дуже чітко наголосити: ми перебуваємо на новому етапі. Це 33 глави переговорів. Це важливий етап, він нелегкий. Усе залежатиме не тільки від України, але й від наших партнерів. Здебільшого це ніби домашнє завдання. З якою точністю, швидкістю ми можемо його виконувати, залежатиме, звичайно ж, від нас, від єдності українського парламенту, від роботи з нашим урядом. Тут я не бачу жодних каменів спотикання”, — зауважила народна депутатка.
Читайте також: Шлях до ЄС: на якому етапі перебуває Україна (ВІДЕО)
Нагадаємо, політтехнолог Тарас Загородній вважає, що Україні для вступу до Європейського Союзу може знадобитися від 7 до 10 років.