Україна отримує потужну підтримку з боку союзників, але є нюанси — аналіз Селезньова

Владислав Селезньов. Фото: investigator.org.ua

Україна отримує потужну підтримку від союзників, але деякі поставки озброєння можуть бути розтягнуті в часі, а озброєння потрібні просто зараз. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт Владислав Селезньов.

“З хороших новин — це новий пакет військово-технічної допомоги від наших американських партнерів на 1 млрд 300 млн доларів. Тут ми повинні розуміти, що ми все це отримаємо не завтра-післязавтра. Усе це замовлення виробникам, відповідно, весь цей процес може розтягнутися на довгі-довгі місяці. Але, з усім тим, обладнання для охорони й оборони наших стратегічних об’єктів, які відповідають, зокрема, за зернову ініціативу, — це вкрай важливо. Єдине, що ми отримаємо це протягом досить довгого періоду часу”, — сказав він.

Крім того, за словами Селезньова, на підході наступний пакет допомоги на рівні до 400 млн доларів на поточне забезпечення потреб української армії. Зокрема, йдеться про ракети систем протиповітряної оборони, снаряди відповідного калібру для потреб українських активістів.

“Тобто все те, що потрібно зараз саме зараз. Адже нинішня війна — війна артилерії й витрата боєприпасів у цьому протистоянні просто колосальна. Російські пабліки повідомляють про те, що за ці 16 місяців росіяни використали близько 10 мільйонів снарядів різних калібрів, починаючи від 100 міліметрів. З урахуванням того, що у них спочатку на складах і базах, арсеналах перебувало до 16 мільйонів, тобто більш ніж половину вони вже використали. Але, з усім тим, вони ще мають достатню кількість ресурсів, плюс їхнє виробництво працює. А це означає, що і нам потрібна хоча б для підтримання відповідного балансу велика кількість боєприпасів калібром від 100 міліметрів і більше”, — сказав військовий експерт.

Що ж до інших складових, то Селезньов констатував, що ініціативи західних партнерів поки що стоять на паузі. Зокрема, остаточно не ухвалено рішення, коли українські льотчики розпочнуть підготовку з пілотування винищувачів F-16. Також залишається відкритим питання передачі Україні ракет ATACMS.

“Це погано, адже очевидно, що кожен день затримки поставки саме цього типу озброєння і боєприпасів, відповідно, — це смерті, це загибель наших військовослужбовців. Бо без відсутності переваги в засобах авіаційного ураження вкрай складно розраховувати на серйозні успіхи на полі бою. Але, з усім тим, українська армія продовжує виходити з тих ресурсів і реалій, у яких вона живе. І навіть у цих умовах ми здатні на деяких ділянках ефективно стримувати російський наступ, а на деяких ділянках фронту навіть проводити власні наступальні операції”, — сказав Селезньов.

Читайте також: ЄС планує виділити Україні 20 млрд євро на оборону — подробиці (ВІДЕО)

Нагадаємо, 14-та зустріч у форматі “Рамштайн” відбулася 19 липня по відеозв’язку. На порядку денному, дня серед іншого, — захист неба над мирними українськими містами та оборона повітряного простору на фронті. 800 млн доларів, які раніше виділили в США на військову допомогу Україні, витратять на закупівлю артилерійських, високоточних авіаційних боєприпасів, снарядів для HIMARS і озброєння протиповітряної оборони, наприклад, ракети Patriot.

Прямий ефір