Україна отримала від Канади броньовики Senator MRAP — особливості військової техніки (ВІДЕО)

Senator MRAP. Фото: roshel.ca

Збройні сили України отримали партію нових броньовиків Senator версії MRAP канадського виробництва. Зазначається, що на відміну від попередньої версії, нова бронемашина має поліпшений протимінний захист, що дає додаткові переваги при виконанні різних завдань на полі бою, повідомляє FREEДОМ.

“Будь-яка одиниця бронетехніки для нас важлива і потрібна. Це бронемашина на 10 військовослужбовців”, — сказав засновник фонду “Закриємо небо України” Ігор Романенко.

На відміну від звичайних броньовиків Senator, ця версія може похвалитися поліпшеним захистом від мін. Внаслідок цього такі бронемашини більше придатні для великого спектра завдань.

“У бронемашини Senator типу MRAP днище зроблено V-подібно, і вона пройшла випробування для того, щоб виконувати бойові завдання в умовах мінування, наприклад, якщо стався наїзд на міну”, — пояснив Романенко.

Встановлені в салоні сидіння обладнані системою амортизації, яка мінімізує вплив енергії вибуху.

“Це надає важливості такого типу машині, яка необхідна для розв’язання питання як в обороні, так і в наступі, оскільки для подолання другої та третьої ліній на півдні Запорізької області нам необхідно розв’язувати задачі за рахунок особового складу — саперів, а потім у ці коридори заходить наша піхота на бронемашинах. Бажано, щоб вони мали протимінний захист”, — звернув увагу Ігор Романенко.

Така конструкція також допомагає поглинати та розсіювати енергію вибуху, ще більше підвищуючи стійкість автомобіля до нього.

“З урахуванням того, що з’явився літній досвід, а саме ворог побудував досить укріплену систему оборони з великою кількістю мін різного типу, то виникла потреба не просто мати бронетехніку, а бронетехніку, яка могла б виконувати завдання в таких умовах”, — зазначив засновник фонду “Закриємо небо України”.

Канадські Senator можуть витримувати стрільбу Excalibur на дальності 30 метрів і швидкості 695 м/с. Вони можуть витримувати й детонацію 6-кілограмового заряду протитанкової міни. Цю модифікацію було представлено наприкінці весни поточного року.

Читайте також: Які прогнози щодо нового пакету допомоги для України від США — деталі (ВІДЕО)

Нагадаємо, Канада пожертвує Україні зимовий одяг та обладнання на суму 25 млн доларів, а також боєприпаси різних видів.

Прямий ефір