Україна очікує рішучих кроків від Сполучених Штатів Америки на саміті G7, — Несвітайлов

Прапори США та України. Фото: president.gov.ua

Україна очікує рішучих кроків від Сполучених Штатів Америки на саміті G7 в Італії, оскільки більшість рішень зараз пов’язані з майбутніми виборами в США. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог, експерт-міжнародник Максим Несвітайлов.

“Насамперед мотивований до активних дій президент США Джо Байден. Ми розуміємо, що більшість рішень, які зараз ухвалюються, нерозривно пов’язані з прийдешніми виборами. Потрібно зараз робити якісь рішучі кроки, брати на себе відповідальність та займатися реалізацією цих намірів у короткостроковій перспективі для того, щоб показати результат, який можна буде, зокрема, продати електорату. Тому дійсно ми очікуємо рішучих кроків”, — сказав він.

Політолог наголосив, що буде важливим підписання двостороннього безпекового договору між Україною та США.

“Дуже сподіваюся, що там буде прописано низку серйозних механізмів, окрім фінансової допомоги, яку щороку США гарантують для України. Важливо буде подивитися, що дійсно буде в цьому тексті. А крім цього, досить важливий момент щодо передачі російських активів для України. Якщо раніше було ухвалено рішення Європейським Союзом про те, що доходи від російських активів, які заморожені на території ЄС, передаватимуться Україні, то зараз США може ухвалити рішення щодо передачі тих активів, які є, одразу Україні — десь близько 4 млрд дол. Не космічна сума, але з усім тим, теж немаленька”, — сказав Несвітайлов.

За його словами, у процедурі закону прописано, що Байдену потрібно провести консультації з лідерами “Великої сімки”.

“Це один із таких моментів, які зараз потрібно ухвалити, щоб дійсно від саміту залишилося таке серйозне фундаментальне враження”, — вважає Несвітайлов.

Читайте також: На що очікувати Україні від саміту G7 в Італії — прогнози (ВІДЕО)

Нагадаємо, 13-15 червня в Італії відбудеться щорічний саміт “Великої сімки” (G7). Зустріч відбудеться в місті Фазано в Апулії на півдні Італії, в готелі “Борго Егназія”.

Прямий ефір