Україна не залишає своїх громадян без допомоги під час війни — подробиці

"Пункт незламності". Фото: suspilne.media

Евакуація з небезпечних місць, допомога переселенцям і “Пункти незламності” — Україна не залишає своїх громадян без допомоги під час війни, повідомляє FREEДОМ.

Збройні сили України звільнили Херсон від російської окупації 11 листопада. Відтоді місто майже щодня зазнає обстрілів армії РФ. Лише 24 грудня внаслідок такої атаки загинули 16 містян. Того ж дня херсонці вишикувалися в довжелезні черги, щоб здати кров пораненим землякам.

“Херсон. Центри здачі крові. Черги людей, щоб стати донорами і врятувати постраждалих внаслідок вчорашнього терору міста. Люди готові весь день стояти в черзі заради порятунку”, — написав заступник керівника Офісу президента України Кирило Тимошенко в Telegram.

Постійні обстріли руйнують критичну інфраструктуру. Щоб пережити зиму настільки комфортно, наскільки це можливо, жителі регіону отримують гуманітарну допомогу: продукти, дрова, ковдри, засоби гігієни, будматеріали, електроконвектори. Однак безпекова ситуація в Херсоні та інших деокупованих населених пунктах області залишається важкою. Представники місцевої та центральної влади закликають жителів евакуюватися.

“Ворожі обстріли у визволеному Херсоні не припиняються і стають дедалі частішими та масштабнішими. Безпекова ситуація останніми днями дуже напружена. Місцева влада вкотре радить мешканцям Херсону не ризикувати своїм життям і життям своїх рідних та евакуюватися в більш безпечні регіони України”, — йдеться в повідомленні Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України в Telegram.

Усіх охочих виїхати місцева влада та волонтери вивозять безкоштовно. Людей забезпечують житлом, гуманітарною допомогою та соціальними виплатами. Переселенці можуть розраховувати на щомісячну допомогу від держави: 3 тисячі гривень — для дітей і людей з інвалідністю та 2 тисячі — для всіх інших. Наступного року виплата допомоги продовжиться автоматично.

“Не потрібно йти й підтверджувати своє місцезнаходження. Саме ВПО в нас безстроково, статус внутрішньо переміщеної особи. І особливо те, що зараз немає світла, немає зв’язку. Ви не можете йти і стояти взимку і щось там комусь доводити. Ви будете отримувати так само, як і отримували”, — зазначила віцепрем’єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

Переселенці, а також інші категорії населення, крім підтримки від Української держави отримують і фінансову допомогу від міжнародних організацій: ООН, ЮНІСЕФ, Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні, Норвезької ради у справах біженців.

“З початку війни вже 4,3 млн українців отримали грошову допомогу від різних агентств ООН та інших гуманітарних організацій. Загальна сума грошових виплат перевищила 1 млрд доларів США. В останні 2 місяці міжнародні гуманітарні організації значно розширили програми грошових виплат, щоб допомогти жителям звільнених територій, які пережили окупацію. Таку фінансову допомогу вже отримали понад 100 тисяч громадян на деокупованих територіях Донецької, Запорізької, Луганської, Харківської та Херсонської областей”, — йдеться в повідомленні Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України в Telegram.

Із жовтня російська армія систематично атакує енергетичну інфраструктурe України. Люди на певний час залишаються без електро-, а подекуди й тепло- та водопостачання. У всіх областях України діють екстрені та планові відключення світла. Тому в країні розгорнули мережу “Пунктів незламності”.

“Загалом за тиждень “Пунктами незламності” в країні скористалися понад 62 тисячі відвідувачів. У звільненому Херсоні також відкрито 2 додаткові пункти. Загалом у цій області на сьогодні діють 23 пункти”, — повідомив заступник керівника Офісу президента України Кирило Тимошенко.

У всіх пунктах мають бути генератори, інтернет і мобільний зв’язок, освітлення, опалення, запас води, місця для відпочинку та аптечки. Кожен охочий тут може зігрітися, випити чаю або зарядити телефон.

“У цих надскладних умовах “Пункти незламності” справді стають порятунком для сотень тисяч українців. Уряд визначив єдині стандарти їхньої роботи по всій Україні. Люди матимуть доступ до однакового набору послуг. Це тепло, зв’язок, доступ до води та електроенергії”, — сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Наразі в Україні працюють понад 5 тисяч “Пунктів незламності”. У планах уряду — збільшити кількість пунктів утричі.

Читайте також: Пережити зиму — про дії влади в Херсоні та області розповіли в ОВА

Прямий ефір