Україна не розглядає можливості територіальних поступок Росії, розраховує отримати значний обсяг військової допомоги від США, а також працює над встановленням міцних зв’язків із наступною президентською командою у Вашингтоні. Про це сьогодні, 4 грудня, на брифінгу в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга за підсумками засідання Ради Україна — НАТО та низки двосторонніх зустрічей зі своїми колегами з країн Альянсу, передає кореспондент FREEДОМ в Європі.
“Жодних домовленостей коштом територіальної цілісності або коштом української безпеки не може бути. Вони неприйнятні. Наші партнери поділяють принцип — нічого про Україну без України. Це дійсно важливо. Також партнери поділяють підхід про необхідність нашого зміцнення на полі бою вже зараз”, — сказав Сибіга.
Міністр повідомив, що мав дуже змістовну зустріч із державним секретарем США Ентоні Блінкеном.
“Ми впевнені в кількості [військової допомоги] і термінах поставок, щодо яких ми отримали запевнення наших американських друзів, передбачено навіть прискорення поставок у найкоротші терміни. Я переконаний, що це вплине на наші можливості на полі бою”, — сказав Сибіга.
Він також повідомив, що після російських обстрілів енергетичних об’єктів України та погроз щодо ударів по ядерних енергетичних об’єктах українська сторона ініціювала позачергову сесію Ради керуючих МАГАТЕ (Міжнародне агентство з атомної енергії).
Коментуючи появу в медіа різноманітних планів мирного врегулювання, які приписують представникам нової президентської адміністрації США, Андрій Сибіга наголосив, що українська сторона прагне зміцнювати прямі контакти з командою обраного президента США Дональда Трампа, щоб гарантувати продовження підтримки України.
“Ми разом із нашими союзниками маємо зробити все, щоб примусити Росію до справедливого, всеосяжного і сталого миру. Тут ми говоримо про концепт миру через силу. Сьогодні у США перебуває керівник Офісу президента України Андрій Єрмак, у якого будуть важливі зустрічі. Цей контакт на рівні керівника ОПУ надзвичайно важливий для встановлення відносин із представниками нової адміністрації. Я теж був нещодавно у Вашингтоні. У мене були важливі зустрічі з представниками обох палат Конгресу США і партій — Республіканської та Демократичної, під час яких ми говорили про подальшу підтримку України. І ми сподіваємося на продовження цієї підтримки України з боку американського народу”, — розповів глава МЗС України.
Він додав, що також під час візиту до штаб-квартири НАТО українська делегація отримала позитивну оцінку виконання Річної національної програми співпраці з НАТО.
Читайте також: Концепція миру через силу: стартувала дводенна міністерська зустріч країн НАТО — подробиці з Брюсселя (ВІДЕО)
Нагадаємо, 3-4 грудня у Брюсселі триває дводенна зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО. Головна тема — гарантії безпеки для України, збільшення військової допомоги та досягнення миру — але миру через силу. У межах заходу також відбулося засідання Ради Україна — НАТО.