Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 10 квітня, взяв участь у Дельфійському економічному форумі. Про це повідомляє FREEДОМ з посиланням на пресслужбу глави держави.
Президент розповів про відвідання Харкова — найбільшого міста сходу України, міста промисловості, міста студентів. Горде й сильне місто, де живе понад мільйон людей. На жаль, від цього міста до кордону з Росією всього лише 40 км. І така невелика відстань дає Володимиру Путіну змогу особливо жорстоко тероризувати це місто.
Від перших днів цієї війни Харків зазнає ударів російськими ракетами, зазначив Зеленський. Майже чверть міста спалено.
“Уявіть собі: щоночі й щодня постійна загроза того, що російська ракета за кілька хвилин долетить до міста й поцілить по будь-якому обʼєкту — по звичайному будинку чи по університету, по школі або якомусь підприємству”, — сказав він.
Згодом російські терористи додали баражувальні снаряди Shahed (“Шахед”) — іранські дрони, які дали змогу РФ значно посилити жорстокість проти українського народу. Тепер же Росія почала бити по Харкову ще й авіабомбами — це спеціальні керовані бомби, які руйнують усе в радіусі сотень метрів.
“Путін зараз робить ставку саме на такі бомби. На можливість знищити все до руїн і зайти потім на порожнє місце — місце, де було нормальне життя до російської війни. Це остання ефективна ставка Путіна в цій війні. Саме на терор. Він думає, що перетисне ситуацію на свою користь такими бомбами, які руйнують будь-які будинки. Він думає, що йому вистачить цих бомб і що їхні траєкторії рано чи пізно знищать нашу енергетику, кинувши Україну в блекаут. Він думає, що його можливість виробляти та купувати у спільників артилерію дасть змогу наступати на фронті, поки західні друзі України гальмують із постачанням” — акцентував президент.
У Путіна немає нічого, окрім такого терору. Але Україна показала, що немає в Росії таких літаків і таких ракет, які ми не могли б збити, зазначив глава держави. Сили оборони України показали, що навіть не маючи свого флоту в Чорному морі, ми можемо виграти море й поновити нормальний рух суден, знявши російську блокаду портів, сказав глава держави.
“Ще тиждень тому наш Харків був фактично в темряві, бо російські терористи знищили всі енергетичні об’єкти міста. Мільйонне місто без електрики, зв’язку, навіть без нормальної подачі води. Зараз вдалося забезпечити постачання енергії. І місто знову світле й сильне. Ми можемо захищати нормальне життя навіть за 40 км від Росії, але для цього нам потрібні відповідні інструменти”, — наголосив Зеленський.
Він зазначив, що Україна не просить надто багато — потрібні системи протиповітряної оборони (ППО) та бойові літаки, які можуть захистити українські міста від російського терору. Кілька десятків систем та достатня кількість сучасних винищувачів — і взагалі не буде проблеми російської авіації та бомб. Потрібна артилерія, щоб відсувати фронт і повертати нормальне життя на окуповану Росією землю. І потрібна справедливість — такий тиск на Росію, який не дасть Путіну змоги збільшувати його воєнний потенціал: щораз більші санкції проти Росії, конфіскація путінських активів і нуль толерантності до російської дезінформації.
“Це все абсолютно реалістично. І залежить тільки від політичної волі наших партнерів. Путін може заповнювати своєю агресією лише дефіцит рішень світу. Дефіцит, який надто затягується. Можна перемогти в цій війні. Але не дефіцитами здобувається перемога”, — сказав президент.
Він подякував усім, хто розуміє, що час у війні — це життя, це можливість зберегти багато життів, коли не вагаєшся з рішеннями.
Президентка Греції Катерина Сакелларопулу, премʼєр-міністр Греції Кіріакас Міцотакіс були в Україні й бачили особисто, що несе російський терор і як люди його долають: як відновлюється Буча, як Одеса живе попри російські удари, як кожна українська громада старається зберегти звичайну нормальність буття.
“Ми маємо побачити разом нашу перемогу над російським терором. Путін повинен програти свою ставку. Дякую за запрошення. І ще раз дякую за увагу”, — резюмував Зеленський.
Читайте також: Співпраця у сфері оборонної промисловості, гарантії безпеки: президент України зустрівся з міністром національної оборони Литви