Безпілотники — це перспективне озброєння, яке створює нові тренди та відкриває вікно можливостей. Україна — не перша країна, яка почала використовувати військові безпілотні технології, але перша, яка розкрила можливості надводних дронів. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розказав політичний експерт, військовослужбовець Збройних сил України Олександр Антонюк.
“У нас ще, до речі, у розробці є підводні дрони, які ще поки не було можливості показати, окрім хіба що тестування, але власне вже анонсовано, я думаю, що у майбутньому наші ЗСУ, наші спецслужби це продемонструють. І загалом тоді ми повністю зможемо закрити питання щодо Чорноморського флоту, як сказав [очільник Головного управління розвідки Міноборони України] Кирило Буданов. Ця “колекція” у нас буде повністю забезпечена. Зрештою, мені здається, це теж добрий напрямок, перспективний”, — коментує гість ефіру.
Він зазначив, що частину завдань у морі Україною вже успішно розв’язано, зокрема навряд чи Росія навіть замислюється зараз про висадку десанту в Одесі. І, як наголосив Антонюк, “шоу триватиме”: поки Чорноморський флот перебуватиме у басейні Чорного моря, Україна ще не раз здивує окупантів.
“Кожна атака — це добре розроблена спецоперація. Будемо відверто говорити, не всі дрони доходять, ми теж їх втрачаємо. Але є одна дуже цікава річ, по-перше, жодна спецоперація не повторилася. Кожна унікальна щодо планування і реалізації. Якщо ви звернули увагу, той же [надводний безпілотний катер] “Magura V” здатний до вдосконалення. І в спробах захищатися від нього за допомогою авіації сьогодні вже для російської авіації є чергова загроза, тому що дрони можуть нести ще ракети, які здатні вражати повітряні цілі. У цьому плані, я думаю, що “Magura V” ще не раз здивує російських окупантів і взагалі світ. Тому що, наскільки мені відомо, це далеко не останнє ноу-хау”, — упевнений військовослужбовець.
На його переконання, нічого подібного росіяни в найближчому майбутньому не створять.
“Можу вам більше сказати, зараз наш досвід навіть вивчають найкращі натівські країни, зокрема Сполучені Штати Америки. Ми ж не стоїмо на місці й, створюючи нові проєкти, новий продукт, ми все-таки удосконалюватимемо ці дрони, бо рано чи пізно, якщо повторюватимемося, то, звичайно, це буде пас у бік нашого ворога. А тут має бути креативний підхід. Тому поки що, якщо ми говоримо про морський бій, я вже навіть боюся підрахувати, який саме рахунок на нашу користь”, — наголосив Олександр Антонюк.
Читайте також: Десантні катери “Тунець” пішли на дно: як українська розвідка знищує Чорноморський флот РФ (ВІДЕО)