Україна не перешкоджає цивільному судноплавству в Чорному морі, — Плетенчук 

Дмитро Плетенчук. Фото: suspilne.media

Проблем з експортом зерна і цивільним судноплавством у Чорному морі у Росії немає. Україна дотримується всіх міжнародних норм, норм морського права і не завдає жодних ударів по цивільних суднах. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав речник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук.

“Я не розумію, про які проблеми з експортом російського зерна взагалі йдеться, про що говорить персонаж, який є представником російського МЗС. Немає жодних проблем з експортом зернових у росіян і, в принципі, з цивільним судноплавством. У РФ у Чорному морі проблем немає. У них проблеми виникали тільки з поромами, якими вони зброю перевозили в тимчасово окупований Крим. Точніше, які проблеми? Їх втопили”, — сказав речник ВМС. 

За його словами, російські судна безперешкодно заходять у Темрюцьку затоку в Азовському морі та в інші порти, наприклад, у Туапсе, Сочі, у порт “Кавказ”.

“Немає жодних складнощів у них, зокрема, навіть із вивезенням краденого українського зерна, яке вони перекидають із порту “Маріуполь”, підробляють документи на державному рівні, і торгують цим зерном — нібито власного виробництва”, — акцентував Плетенчук. 

Він нагадав, що ВМС ЗСУ щодня подають статистику — скільки суден через Босфор і Керченську протоку заходить в Азовське море.

“І вивозять вони все, що вважають за необхідне і, зокрема, нафтопродукти. Тому ця риторика росіян виглядає вкрай дивно. Ми, своєю чергою, дотримуємося всіх міжнародних норм, норм морського права. І, звичайно ж, не завдаємо жодних ударів і не перешкоджаємо цивільному судноплавству в Чорному морі”, — наголосив речник ВМС.

Він також зазначив, що ідентифікація походження зерна — не складний процес. І такі прецеденти вже були. 

“Генетичний аналіз провести досить нескладно, щоб виявити місце походження культури. І вже прецеденти такі мали місце. Тому складності в цьому ніякої. Точно так само, як і в моніторингу пересування суден в Азово-Чорноморському регіоні. Це відкрите море, відкриті води, і там моніторингові дії можуть проводити, в принципі, будь-які країни. Насамперед, звісно ж, ті, у яких є узбережжя, серед яких три держави-члени НАТО — Румунія, Болгарія, Турецька Республіка. І, в принципі, моніторинг цей теж відбувається постійно”, — сказав Плетенчук.

Читайте також: Навіщо росіянам припинення вогню у Чорному морі — подробиці (ВІДЕО)

Нагадаємо, Росія заявляє про бажання відновити постачання зерна через Чорне море, як підтвердив міністр закордонних справ Сергій Лавров. Однак для цього Москва вимагає гарантій від Вашингтона.

Читайте також: Путін вимагає санкційних поступок, а сам — атакує: чи стане тепер політика Трампа жорсткішою

Прямий ефір