Україна не готова відмовлятися від будь-якої території: реакція Києва на пропозиції Орбана і Трампа (ВІДЕО)

Віктор Орбан і Володимир Зеленський. Фото: miniszterelnok.hu

Україна не готова відмовлятися від будь-якої території, щоб припинити війну. Про це заявив керівник Офісу президента Андрій Єрмак. За його словами, Київ прислухається до будь-яких порад щодо досягнення “справедливого миру”, але не готовий піти на компроміс щодо дуже важливих речей і цінностей, таких як незалежність, свобода, демократія, територіальна цілісність, повідомляє FREEДOM.

2 липня вперше за 12 років Україну відвідав Віктор Орбан. До цього часу прем’єр-міністр Угорщини залишався єдиним лідером ЄС, який не був в Україні після початку повномасштабного російського вторгнення. У заявах для преси після закінчення двосторонніх переговорів із Володимиром Зеленським Орбан сказав, що запропонував українському президенту невідкладно припинити вогонь на лінії фронту. Це, на його думку, нібито прискорить мирні переговори.

“Я попросив пана президента подумати про те, чи не можна вчинити трохи інакше: зупинити вогонь, а потім вести переговори з Росією, адже припинення вогню прискорило б темпи цих переговорів”,  — заявив Віктор Орбан.

На пресконференції в Києві Віктор Орбан зазначив, що дуже вдячний Володимиру Зеленському за його відверту думку з цього питання, і пообіцяв передати почуте іншим лідерам країн Євросоюзу.

“Орбан бачить себе в ролі посередника, бачить себе в ролі готового представляти інтереси Путіна, Сі Цзіньпіна і Дональда Трампа в переговорному процесі, і природно, що припинення вогню є одним із ключових пунктів китайського плану та однією з ключових вимог РФ, хоча в них апетити вищі, і навіть елементом плану радників Дональда Трампа. Принаймні сказати про це Орбан просто повинен був, інакше ніхто з цих гравців не сприйматиме його серйозно”, — прокоментував експерт Ради зовнішньої політики “Українська призма” Сергій Герасимчук.

Пізніше того ж дня в інтерв’ю пропутінському журналістові, який прибув до Києва разом з угорською делегацією, прем’єр-міністр Угорщини визнав, що президент України відхилив запропоноване ним так зване перемир’я із заморожуванням поточної ситуації на полі бою.

“Вкрай цікава пропозиція, — саркастично прокоментував озвучену Орбаном ініціативу радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк. — Україна, мовляв, повинна негайно і в односторонньому порядку припинити вогонь, а Росія ж може продовжувати наносити удари”.

“Що це все означає? Простіше простого. Росія буквально випрошує через дивних посередників повернення неформального рішення про заборону для України на оборонні удари. Щоб у тиші продовжувати підтягувати ресурси в прикордоння, готувати нові масштабні атаки, не втрачати засоби ППО і техніку. Просто і примітивно”, — написав Михайло Подоляк у Telegram.

Плани досягнення миру, які передбачають можливі поступки щодо українських територій, звучать не вперше. Так, наприкінці червня радники кандидата в президенти США Дональда Трампа представили своє бачення припинення війни Росії проти України.

Йдеться про те, що в разі перемоги Трампа на виборах, Вашингтон може зупинити постачання військової допомоги Україні, якщо та відмовиться від мирних переговорів, а Москву попередять, що будь-яка відмова від переговорів якраз навпаки призведе до значного посилення оборонної підтримки Києва. При цьому план передбачає припинення вогню на основі фактичної лінії зіткнення. 

Кількома днями пізніше, під час дебатів із чинним президентом Сполучених Штатів Джо Байденом, Дональд Трамп укотре заявив, що закінчить війну Росії проти України, якщо його переоберуть, але не озвучив жодної конкретики щодо того, як саме він збирається це зробити.

“Якщо у нього [Трампа] є така модель, ну скажіть, хто буде проти? Усі хочуть завершити війну за добу, краще за годину. Але ми маємо те, що ми маємо. Якщо ідея в тому, щоб віддавати наші території, то це не нова ідея. Якщо ідея (Трампа, — ред.) віддати наші території — це погана ідея. Це не приведе до миру”, — заявив президент України Володимир Зеленський.

Єдиною можливою моделлю переговорів із Путіним міг би бути багатосторонній договір із посередниками — як це було під час домовленостей щодо “зернового коридору”, — каже Володимир Зеленський. За його словами, така модель, коли країни з різних континентів готують спільне рішення з питань територіальної цілісності, енергетики чи судноплавства, — може бути використана.

Читайте також: Пропозицію про припинення вогню Орбану варто було б спочатку адресувати Путіну, — Фесенко

Прямий ефір