Україна не дає можливості Росії повністю контролювати Чорне море — подробиці (ВІДЕО)

Морська охорона України. Скріншот: uatv.ua

Українські військові невпинно стежать за морськими рубежами. Щодня в Чорному морі патрулюють військові судна. І ВМС України вже досягли в цьому питанні великого успіху. Їм вдалося відтіснити російські кораблі до їхніх баз, якомога далі від української землі, повідомляє FREEДОМ.

Український морський патрульний катер вирушає з Одеси в рейд Чорним морем. Українська морська гвардія і Військово-морські сили Збройних сил України патрулюють близько 200 км берегової лінії та деякі порти. Стоячи на носі катера, прикордонник із ракетно-зенітним комплексом Stinger на плечі оглядає небо, а екіпаж вирушає на огляд вантажного судна, що прямує в Україну.

“Підрозділи морської охорони, інспекційні групи перевіряють судна, що заходять в українські порти для навантаження української сільгосппродукції, на предмет виявлення зброї, боєприпасів, вибухових і небезпечних речовин, а також перевіряють екіпаж на відповідність судновій ролі. Так, уже понад 2200 таких суден було перевірено морською охороною протягом року”, — розповідає капітан Олександр Яковенко.

Крім того, Україні вдалося відтіснити російський флот якомога далі від своїх берегів і зберегти морський коридор відкритим для експорту продовольства.

“Росія показала явну присутність біля берегів Одеської області на початку повномасштабного вторгнення, зараз же вона фактично перебуває в обороні”, — зазначив прессекретар ВМС України Дмитро Плетенчук.

З початком повномасштабного вторгнення ми могли помітити на обрії з висотних будівель кораблі Російської Федерації, однак наразі вони змушені покинути навіть свою головну військово-морську базу в Криму і перебратися до своїх берегів, офіційно визнаних міжнародним правом, у Новоросійську і Туапсе.

У Чорному морі Росія тепер захищається, заявив офіційний представник ВМС України Дмитро Плетенчук. І це помітно контрастує з тією морською блокадою, яку російському флоту вдалося організувати щодо українських портів після початку вторгнення в лютому 2022 року.

“Насамперед, зброя, яка змінила правила гри. Це і протикорабельні комплекси “Нептун” і “Гарпун”. На цей момент залишається проблема закритого повітряного простору над Чорним морем. На жаль, там досі перебувають російські літаки. Вони продовжують завдавати вогневої шкоди й на Зміїному острові, щоб показати свою військову присутність у Чорному морі. І, крім того, продовжують мінувати торгові коридори з боку Чорного моря, скидаючи міни з літаків”, — повідомив прессекретар ВМС України Дмитро Плетенчук.

Але всупереч усьому, чорноморські успіхи дозволили країні-виробнику зерна експортувати продукцію на світові ринки. Хоча це й крапля в морі від необхідного обсягу експорту.

“Тільки після розмінування акваторії можна буде говорити про безпечні запуски з Миколаївського та Херсонського портів. Але другий важливий момент — це наявність противника в Чорному морі та Криму. Як відомо, Очаків постійно обстрілюється”, — звернув увагу Плетенчук.

Україна також створила бригаду, що спеціалізується на веденні бойових дій із використанням надводних і підводних безпілотників.

“Досить важливим новим етапом є війна дронів на морі. Це галузь, у якій Україна фактично є світовим драйвером. Йдеться про ведення морських бойових операцій з використанням надводних і підводних дронів”, — пояснив прессекретар ВМС України.

Українські військові планують повністю очистити свої територіальні води від присутності російських окупантів.

Читайте також: “Новочеркаськ” знищено: поступовий розгром Чорноморського флоту РФ аналізували військові експерти

Нагадаємо, військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко висловив думку, що 2024 року всі побачать більш досконалі за своїми характеристиками надводні та підводні українські апарати.

Прямий ефір