Канада намагається переконати союзників надати Україні дозвіл атакувати військові об’єкти на території Росії західною далекобійною зброєю, заявила міністерка закордонних справ країни Мелані Жолі. Україна потребує цього для самозахисту, підкреслила глава канадського зовнішньополітичного відомства, передає FREEДОМ.
Україна наполягає: союзники мають зняти обмеження на використання наданого ними далекобійного озброєння для атак по цілях на території країни-агресора. Останнім часом ця тема стала ще актуальнішою через розгортання військ КНДР у Росії.
“Протягом кількох тижнів Україна попереджала, що Росія готується розмістити північнокорейські підрозділи. Рішучої відповіді ми не побачили. Тепер генеральний секретар НАТО підтвердив це. Підсумок: дослухайтеся до України. Рішення — скасувати обмеження на завдання дальніх ударів по Росії прямо зараз”, — наголосив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга у соцмережі Х.
Голова Комітету з розвідки Палати представників Конгресу США Майк Тернер вважає, що присутність військ КНДР на території України має стати “червоною лінією” для Сполучених Штатів та НАТО. Тернер назвав перекидання військ Північної Кореї “серйозною ескалацією” і закликав Вашингтон до більш рішучої реакції.
“Зараз Сполучені Штати дотримуються політики, згідно з якою Україна не може використовувати зброю, надану їй країнами НАТО та США, для атаки на обґрунтовані військові цілі у Росії. Так, наприклад, якщо Росія використовує військову систему для удару по Україні з російської території, Україна не може атакувати цю систему у відповідь зброєю США чи НАТО. Це військова ціль, і вони [українці] повинні мати можливість відповісти. Наразі в адміністрації вважають це провокацією”, — прокоментував голова комітету з розвідки Палати представників Конгресу США Майк Тернер.
Канада вважає удари Сил оборони України по територієї Росії законним самозахистом від російської агресії.
“Ми схвалюємо застосування Україною далекобійної зброї по цілях на території Росії, оскільки Україна потребує цього для самозахисту. Ми також намагаємося переконати інші країни ухвалити цю позицію”, — заявила міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі на міністерській конференції за формулою миру в Монреалі.
В інтерв’ю Fox News міністр оборони США Ллойд Остін вкотре наголосив на своїй прихильності до обмежень на далекобійні удари по цілях у Росії. Він упевнений, що Україна може перемогти Росію без цього. Рішення Вашингтона є ключовим у цьому питанні, впевнені експерти.
“Більшість ракет та інших високотехнологічних засобів ураження європейських країн, партнерів по НАТО, мають ті чи інші елементи, вироблені саме з американськими великими оборонними корпораціями”, — пояснює керівник військових програм Центру глобалістики “Стратегія ХХI” Павло Лакійчук.
Втім, російське командування вже готується до того, що союзники можуть дозволити Україні бити далекобійною зброєю вглиб території Росії. Кремль наказав перебазувати більшу частину авіації із можливої зони ураження, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики підрахували, що якщо Україна все ж таки отримає можливість бити на 300 км углиб російської території, то зможе вразити не менше 245 військових об’єктів.
Читайте також: Північна Корея і Росія об’єднані лише бажанням воювати, загроза від них зростає, а світ спостерігає, — Зеленський у 982-й день війни
Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що на території Росії вже перебувають 3 тис. північнокорейських солдатів та офіцерів. Командування агресора також використовує їх на території України.
Читайте також: РФ намагається змінити ситуацію на полі бою, закидаючи фронт “м’ясом”, — аналітик про північнокорейських військових