Україна на порядку денному Кліматичної конференції ООН посідає важливе місце — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстрація: pixabay.com

27-ма Міжнародна конференція з питань зміни клімату стартувала в єгипетському Шарм-еш-Шейху. Про порядок денний події та її значення сьогодні, 7 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла координатор програми “Зміна клімату та енергетична політика” Представництва Фонду ім. Генріха Белля в Україні Оксана Алієва.

Вона наголосила, що офіційне відкриття конференції відбулося вчора, 6 листопада, а сьогодні очікуються заяви глав держав.

“На саміті лідери країн будуть говорити про те, як боротися і які завдання вони ставлять щодо скорочення викидів. Порядок конференції стосується переважно питань скорочення викидів та адаптації до змін клімату. А оскільки саміт проходить на території Єгипту і, відповідно, такі питання, як збитки та втрати для екосистем, які вже є в країнах, що розвиваються і дуже вразливі до наслідків зміни клімату, а також кліматичне фінансування є основними на порядку денному. Очікується, що наступні два тижні будуть присвячені в основному обговоренню цих двох питань”, — повідомила Алієва.

За її словами, Україна є дуже важливою у цьому заході, оскільки це величезний міжнародний майданчик, на якому можуть бути представлені позиції України з різних питань.

“Наприклад, одним із дуже важливих пунктів переговорного процесу є звітність країн у рамках Конвенції ООН з питань клімату, і ця звітність включає кадастр, відповідно, показники з викидів, що відбуваються на території країни. Російська Федерація вже багато років з 2014 року намагається включити викиди на території Криму у свій кадастр і показувати їх як викиди на території Росії, і таким чином легітимізувати свою присутність у Криму, щоб на цьому майданчику затвердили її звіти з викидів, включаючи Крим. посилаючись на рішення Генеральної Асамблеї ООН, і не дає Російській Федерації показати міжнародній спільноті, що Крим — російський, а показує, що Крим — це Україна і включає ці викиди у свою звітність”, — розповіла подробиці одного з питань експерт.

Також вона поінформувала, що будуть порушуватись питання в контексті масштабної військової агресії Росії проти України.

“Наприклад, оцінка шкоди для навколишнього середовища від військової агресії та шкода екосистемі від вибухів боєприпасів і так далі. Але конвенція стосується, в основному, питань клімату. Буде важливо показати, що дії Росії та її агресія спричиняють світ у ще глибшу кліматичну кризу, у тому числі через збільшення кількості викидів від військових дій, від нафтопродуктів, які тоннами спалювалися на нафтобази, які підривала російська сторона та обстрілювала”, — пояснила Алієва.

Вона звернула увагу, що в українському павільйоні, який буде вперше представлено на кліматичній конференції, відбудеться багато заходів, присвячених питанням російської агресії та її впливу на глобальну енергетичну кризу.

Читайте також: Світ обговорює питання зміни клімату — як вторгнення РФ в Україну вплинуло на екологію

Прямий ефір