Україна на навчаннях “Сі Бриз”: деталі з Глазго повідомив речник ВМС ЗСУ

"Сі Бриз". Фото: facebook.com/navy.mil.gov.ua

У Великій Британії біля берегів Шотландії почалися міжнародні навчання Sea Breeze (“Сі Бриз”). Окрім України та США, які виступають організаторами, у них беруть участь ще 11 держав. Для України “Сі Бриз” — один з основних заходів щодо підготовки особового складу ВМС, який проводиться щорічно. Головна тема, як і торік, — проведення операції з розмінування акваторії Чорного моря. Про це розповів речник Військово-морських сил Збройних сил України в ефірі FREEДОМ  із Глазго.

“Зараз кораблі в морі готуються до активної фази навчань, яка розпочнеться з наступного тижня. Ми ж безпосередньо у Глазго працюємо у штабах. Річ у тому, що основна тематика цих навчань, як і торішніх, — проведення операції з розмінування акваторії Чорного моря. Зважаючи на те, що наші протимінні кораблі зараз перебувають у Британії, відповідно, навчання ми проводимо тут. Вони мають кілька етапів та кілька цілей. Основна з них — це, звичайно, поділитися, обмінятися досвідом, ми вчимося працювати за протоколами НАТО, та підвищити свій рівень сумісності. Так само ми ділимося і своїм досвідом протимінної діяльності, який у нас накопичений вже досить багатий”, — зазначив речник ВМС ЗСУ.

Насамперед у партнерів, як каже Плетенчук, Україна навчається планування операцій.

“Насправді успіх операції та успіх майбутніх операцій насамперед залежить від планування, і плануванню наші партнери приділяють дуже багато уваги. Тут не відбувається нічого, як кажуть іноді російською, з бухти-барахти. Ні, дуже ретельне планування. Вивчення можливих варіантів, які завжди намагаються передбачити будь-який перебіг розвитку подій. І тому ми вчимося планувати операції так, як це роблять наші партнери… Крім того, це оцінювання. Ми проходимо оцінювання щодо набутих навичок. З огляду на те, що техніка теж іноземного виробництва, насамперед кораблі, то й оцінювання сумісності. Загалом це основне, чим ми займаємось”, — розповів він.

Спікер ВМС ЗСУ додав, що у неформальних розмовах з партнерами “про, без перебільшення, спільного ворога” відчувається їхня впевненість. Водночас видно й зацікавленість учасників в українському досвіді.

Читайте також: Навчання в Чорному морі провели українські морські піхотинці

Нагадаємо, навчання Sea Breeze стартували 24 червня у Глазго. Крім України та США, у них беруть участь Болгарія, Швеція, Естонія, Німеччина, Франція, Грузія, Греція, Румунія, Польща, Японія та Велика Британія — сторона, яка приймає у себе гостей. Під час навчань українські екіпажі мають набути сумісності з партнерами, щоб спільно у складі тактичних груп виконувати завдання у світовому океані. На учасників очікує планування протимінних дій, злагодження сил у морі та виконання тренувальних елементів у складі певних тактичних груп у морі.

Прямий ефір