Україна може стати членом НАТО після завершення розв’язаної Кремлем війни — думка

Україна — НАТО. Ілюстрація: armyinform.com.ua

Україна може стати членом НАТО після завершення повномасштабної війни, яку розв’язала Росія. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог, експерт-міжнародник Максим Несвітайлов, підбиваючи підсумки засідання Ради Україна — НАТО.

“У глобальному плані нічого особливо не зміниться. Ми розуміємо, що членами ми станемо вже після закінчення повномасштабної війни, після нашої перемоги. Зараз, звичайно, ми чекаємо конкретики щодо якихось кроків, але це історія, яка більше в довгостроковій перспективі. Що цікавого може викристалізуватися під час цього саміту, так це обговорення пропозиції Столтенберга, про яку зараз багато розмірковують в інформаційному просторі. Я маю на увазі створення спеціального фонду на 100 млрд євро, куди б скинулися всі члени Альянсу для того, щоб уникнути цього великого впливу політичних вітрів на підтримку України”, — сказав він.

За словами Несвітайлова, зараз Київ чекає конкретики від Альянсу.

Експерт-міжнародник наголосив, що пропозиція Столтенберга пов’язана насамперед із нестабільністю підтримки з боку Сполучених Штатів Америки, з кризою, яка там існує.

“Це стосується не тільки підтримки України, а й узагалі ролі США в Альянсі — наскільки далі вони вкладатимуться туди так само, як вкладалися, і чи будуть вони взагалі членом Альянсу після того, як потенційно Трамп виграє ці вибори”, — сказав Несвітайлов.

Він нагадав, що з огляду на політичну нестабільність у США генсек НАТО пропонує передати лідерство в підтримці України та роботу в форматі “Рамштайн” до рук Альянсу, щоб “по максимуму врахувати всі ризики та передбачити будь-які сценарії розвитку подій”. 

Читайте також: Фонд допомоги Україні на 100 млрд євро можуть створити країни НАТО — деталі зустрічі в Брюсселі (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, міністри закордонних справ країн НАТО 3 квітня прибули до Брюсселя на весняну зустріч. Вона тривала два дні й була присвячена підготовці до майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні, який відбудеться 9-11 липня 2024 року. У центрі уваги міністрів — зміцнення оборони країн Альянсу і допомога Україні.

Прямий ефір