Україна може перенести виробництво дронів до Литви (ВІДЕО)

Підтримка України в Литві. Фото: gettyimages.com

Україна може розгорнути виробництво дронів у Литві. Таким чином заводи хочуть перенести на безпечнішу територію. Вільнюс підтримує таку ідею: Литва вже має необхідну виробничу базу й персонал, повідомляє FREEДОМ.

“В Україні дуже добре розвинена технологія безпілотників. І вони хочуть перенести заводи на більш безпечну територію, яка може бути десь на території НАТО, де є зовсім інші гарантії безпеки, але також бути близько до України”, — заявив голова литовської Партії праці Андрюс Мазуроніс, якого цитує видання Rzeczpospolita.

Голова Департаменту державної безпеки Литви Дарюс Яунішкіс заявив, що метою російського диктатора Володимира Путіна є не тільки окупація України, а й довгострокова конфронтація із Заходом.

“Якщо раніше в країнах Балтії говорили, що зіткнення з Росією практично неминуче, що Росія виношує агресивні плани, впродовж 2000-х, 2010-х років їх сприймали як таких, що перебільшують небезпеку, яка виходить від Росії. Зараз ми бачимо, що є розуміння того, що Росія готуватиметься до конфронтації з НАТО, із Заходом після України, і тому необхідно до цього готуватися”, — зазначив політолог, директор Інституту соціально-політичного проєктування “Діалог” Андрій Миселюк.

За словами експерта, війна Росії проти України залишиться найважливішим чинником, який формуватиме порядок денний у питанні безпеки регіону.

“Звичайно, ми не бачимо жодних передумов для заморожування війни або рішення, якогось бажання з боку Путіна, його адміністрації в цьому напрямку”, — сказав Яунішкіс, якого цитує видання Delfi.

24 січня уряд Литви заборонив військовослужбовцям та посадовим особам відвідувати Росію, Білорусь й Китай поза службою. Як повідомили в Міністерстві оборони, список цих країн було складено за результатами оцінки ризиків та загроз національній безпеці.

“Власне кажучи, зараз йде розуміння й підготовка до мобілізації і, скажімо так, більш дисципліноване ставлення до ворожих держав, що власне кажучи й показує розпорядження Литви”, — зазначив Миселюк.

В Україну 25 січня з восьмим візитом після російського повномасштабного вторгнення прибув глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс. За словами міністра, його візит присвячений обговоренню “можливих сценаріїв на цей рік й допомоги Україні”. Зокрема, ЄС та Литва виділили 15,5 млн євро на бомбосховища для шкіл в Україні. Таку угоду було підписано Європейською комісією в Україні та литовським Центральним агентством управління проєктами. Програма буде спрямована на регіони, які найбільше потерпають від бойових дій: Чернігівську, Миколаївську, Сумську, Запорізьку, Харківську та Одеську області. Щонайменше 5 укриттів планується побудувати в цих прифронтових областях.

“Жорстокі напади Росії на цивільне населення — спроба зломити волю українців до опору. Але Україна не раз доводила, що їй бракує не волі до опору, а зброї. Західні партнери мають розуміти важливість військової допомоги та фінансування цивільного захисту для України”, — цитує Ландсбергіса у своєму повідомленні Представництво Європейського Союзу в Україні.

Читайте також: “Воювати мають технології, а не люди”: коаліція дронів для України розширюється (ВІДЕО)

Нагадаємо, що 10 січня Литва ухвалила пакет довгострокової допомоги Україні у 200 млн євро, до якого ввійдуть боєприпаси та військова техніка.

Прямий ефір