Україна має знищувати об’єкти російської інфраструктури, які працюють на війну, — Подоляк

Михайло Подоляк. Скріншот: uatv.ua

Під час оборонної війни Україна повинна руйнувати інфраструктуру, що підтримує військові дії російської сторони, включно з підприємствами нафтопереробки. Ці ресурси зрештою використовуються на полі бою, включно із заправкою стратегічної та тактичної авіації. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив радник керівника Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк.

“Важливо розуміти, що в рамках міжнародного права, в рамках оборонної війни Україна просто зобов’язана знищувати інфраструктуру забезпечення війни з боку Росії, перш за все, якщо вона знаходиться на її території. Тому удари по тих чи інших інструментах забезпечення війни повинні наноситися”, — сказав він.

Радник глави ОПУ наголосив, що паузи між ударами зумовлені виключно військово-технічними аспектами.

“Вносяться корективи, досліджуються місця для завдання ударів, проводиться аналітична робота з оцінки результатів попередніх дій. Мета коригувань у стратегії ударів — підвищення їхньої ефективності та руйнівної сили”, — пояснив Подоляк.

На його думку, необхідно збільшувати як якість, так і обсяг руйнувань. Кількісно також слід збільшувати частоту ударів.

“Руйнування інфраструктури — один із найважливіших інструментів ведення оборонної війни, у цьому випадку знищення російської нафтопереробки. Тому що так чи інакше все йде на поле бою, – заправку тієї ж стратегічної та тактичної авіації, щоб вона згодом руйнувала українську цивільну енергетичну інфраструктуру”, — підсумував Михайло Подоляк.

Читайте також: Кампанія з виведення з ладу російських НПЗ триває — аналіз ситуації (ВІДЕО)

Нагадаємо, починаючи з жовтня 2023 року, по російських нафтопереробних заводах (НПЗ) було завдано щонайменше 20 ударів. Такі підрахунки оприлюднює видання Foreign Affairs. У ньому наголошується, що Київ має перемагати там, де може, а кампанія зі знищення російських нафтопереробних потужностей приносить реальну вигоду за обмеженого ризику.

Прямий ефір