Україна має унікальні можливості й готова ділитися своїми напрацюваннями у сфері оборонної промисловості, — Рябих

Український морський ударний дрон. Скріншот: u24.gov.ua

Україна стала країною, яка не тільки приймає від партнерів військову допомогу, а й готова ділитися своїми напрацюваннями у сфері оборонної промисловості. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт Валерій Рябих.

Він зазначив, що Україна знайшла способи, як протистояти військовій машині РФ, та показала, що її можна не тільки стримувати, а й перемагати.

“Для цього, звісно, потрібно зробити наголос на технології… Саме якраз унікальна можливість апробації тих озброєнь, які мали найчастіше гіпотетичне значення якесь або проходили тільки полігонні випробування, зараз їх допрацьовують безпосередньо на полі бою. Навіть якщо взяти, приміром, той же зенітно-ракетний комплекс Patriot, то самі американці підтвердили, що українці показали більше, ніж вони сподівалися отримати від цієї системи. Ба більше, певні зміни в алгоритмі застосування та певні доопрацювання були внесені українськими військовими, що суттєво допомогло підвищити ефективність цієї системи. Ми якраз бачили збиття гіперзвукових ракет “Кинджал” або “Циркон” із застосуванням цього комплексу. Це ж дало американським виробникам великий поштовх і на міжнародному ринку. Зараз ці системи законтрактовані на кілька десятиліть уперед”, — сказав Рябих.

Військовий експерт наголосив, що подібна практика стосується й інших систем озброєння. Іноземні компанії-виробники озброєння, за його даними, зараз співпрацюють з українськими колегами, обмінюються з ними технологіями та інформацією.

“Зараз українці перебувають на вістрі технологічних вишукувань поля бою. І українці безпосередньо відчувають те необхідне, як це має працювати, якими якостями має володіти. І саме цим обумовлюється інтерес до співпраці з Україною”, — сказав Рябих.

Крім того, він зазначив, що багато компаній допомагають зараз Україні створювати виробництво боєприпасів.

“Звичайно ж, Україна зацікавлена отримати якомога більше допомоги й у технологічній сфері, у сфері розвитку виробництва, у сфері постачання певних компонентів і у відповідь готова також надати свої напрацювання, зокрема й унікальні високотехнологічні, ті самі алгоритми, ті самі програмні рішення. І ось це все разом дозволить створити нові умови для безпеки країн коаліції у форматі “Рамштайн”. Тепер Україна буде не тільки тією країною, яка приймає допомогу, а й готова вже ділитися своїми знаннями та напрацюваннями”, — сказав військовий експерт.

Читайте також: Союзники допомагають Україні нарощувати військові можливості — подробиці (ВІДЕО)

Нагадаємо, німецький оборонний концерн Rheinmetall отримав замовлення на будівництво заводу з виробництва боєприпасів в Україні. Замовлення охоплює повне технічне оснащення заводу аж до введення в експлуатацію. Вартість будівництва оцінюють у сотні мільйонів євро. Завершити будівництво планують протягом кількох років.

Прямий ефір