Створення так званого “пояса безпеки” в російських прикордонних областях із використанням національного чинника дасть змогу запобігти повторенню подій, подібних до 24 лютого 2022 року. Про це сьогодні, 29 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.
“Ми повинні створити постійну зону нестабільності [в прикордонних областях країни-агресора], так званий “пояс безпеки”, який не дасть змоги Росії навіть після перемоги української сторони реалізувати сценарій лютого 2022 року”, — сказав він.
На його думку, основний акцент діяльності українських спецслужб на території Бєлгородської, Брянської та Курської областей має бути з використанням національного чинника.
“Це українські історичні землі. Так, до 1918 року Бєлгород входив до складу Української Народної Республіки (УНР), що визнано міжнародними договорами, зокрема Брест-Литовським, підписаним, зокрема радянською Росією”, — наголосив аналітик.
Снєгирьов зауважив, що приблизно 60% місцевого населення в зазначених областях Росії ідентифікують себе як українці.
“Тому ми повинні дати можливість місцевому населенню заявити про свої права на самовизначення, а саме створення так званих Бєлгородської Народної Республіки, Брянської та Курської. Тобто віддзеркалити події 2014 року, які відбувалися на сході України, але на користь української сторони. Це і має стати тим самим “поясом безпеки”, — пояснив Дмитро Снєгирьов.
Читайте також: “Сіра зона” у РФ може розширитися влітку: можливості російських добровольців проаналізував військово-політичний оглядач
Нагадаємо, на думку військово-політичного оглядача групи “Інформаційний опір” Олександра Коваленка, Росії критично не вистачає ресурсів, щоб прикрити кордон з Україною з боку Курської, Брянської та Білгородської областей РФ. Йдеться про ділянку завдовжки 750 км, яку зараз прикриває група російських військ загальною чисельністю близько 35 тис. осіб.