Україна має стати невід’ємною частиною єдиного безпекового контуру, який спирається на НАТО, — радник глави ОПУ

Прапори НАТО та України. Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю Sky News заявив, що угода про припинення “гарячої фази” війни можлива, якщо Україні запропонують членство в НАТО в її міжнародно визнаних кордонах. Це повністю корелює з планом перемоги, який був раніше представлений партнерам Києва. Такою думкою поділився радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 30 листопада. 

“Це абсолютно корелює з планом перемоги або з планом примусу Росії [до миру], який був представлений партнерам. Третій пункт плану говорить про стратегічні ракетні бази на території України, а перший пункт — це саме запрошення до НАТО. Президент наполягає на тому, що якщо ми хочемо все ж таки перейти до якогось переговорного процесу, він має бути не абстрактним, а на умовах примусу Росії”, — сказав Подоляк. 

А примус РФ, вважає він, можливий, коли чітко буде зрозуміло, що далі просуватися противник не може, бо в України різко зросли оборонні можливості. 

“Умовно кажучи, якщо ми розуміємо, що запрошення до НАТО — це відповідні обсяги постачань зброї, обсяг інвестицій у військове виробництво, швидке розгортання необхідних ракетних баз на території України. Тобто це ті конкретні інструменти, які дозволять різко наростити оборонні можливості країни. Крім того, це політична фіксація того, що ніхто не дозволить території Української держави вважати територією впливу Росії”, — акцентував спікер. 

Подоляк зауважив, що тільки позиція сили дає змогу примушувати Росію до справедливого переговорного процесу. 

“Відповідно, якщо ми закриємо територію України своєрідним захисним ковпаком (“парасолька” НАТО, — ред.), після цього зможемо продовжити жорстко тиснути на Росію”, — сказав гість ефіру. 

Серед ключових інструментів тиску на РФ — обнулення її економіки, вважає радник глави ОПУ.

“Я розумію, що ми не можемо говорити про ембарго, на жаль, хоча це, на мій погляд, ефективний інструмент, але, менше з тим, обнулення економічного потенціалу Росії. І, відповідно, далі — дипломатичний тиск на різних напрямках. Логіка тут, знову ж таки, корелює з тими пропозиціями, які були раніше зроблені нашим партнерам. Рішення залишається за партнерами”, — сказав Подоляк. 

Необхідно чітко зафіксувати, що Україна буде невіддільною або вже є невіддільною частиною єдиного безпекового контуру, який спирається на НАТО як інституцію, вважає радник глави ОПУ.

“І ще одна складова, у зв’язку з цим ми насичуємо Україну оборонними інструментами. Знімаємо політичні спекуляції навколо цієї теми. І, відповідно, пропонуємо, м’яко кажучи, Росії усвідомити те, що буде відбуватися далі”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Без НАТО Україна втратить незалежність, бо Путін повернеться з війною, — Зеленський

Нагадаємо, 26 листопада Парламентська асамблея НАТО ухвалила резолюцію із закликом до країн-членів надати Україні ракети середньої дальності, здатні бити на відстань до 5,5 тис. км. Зокрема йдеться про американські крилаті ракети Tomahawk (“Томагавк”). Крім того, асамблея Альянсу закликала країни коаліції якнайшвидше прийняти Україну до Північноатлантичного блоку та наростити військову, фінансову та гуманітарну підтримку. А також забезпечити своєчасну доставку боєприпасів і сучасних систем озброєння.

Прямий ефір