Немає сумнівів у тому, що Україна посилить Європейський Союз, насамперед — його безпеку. У Брюсселі це розуміють. Саме фактор безпеки, наявність найбоєздатнішої армії на Європейському континенті є серйозним плюсом для європейської інтеграції України. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав кандидат політичних наук, голова “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.
Він нагадав, що ЄС з моменту свого заснування не сприймався і не був силовим блоком. Але часи змінилися, і після повномасштабного нападу РФ на Україну стали очевидними слабкі місця та критичні точки європейської безпеки.
“І зараз Європейський Союз ухвалює відповідні рішення щодо того, щоб все ж таки стратегічні питання та питання безпеки ухвалювалися не абсолютною більшістю країн — як це передбачено зараз, коли, наприклад, Угорщина чи Словаччина може блокувати рішення, корисні для всього Європейського Союзу — і на створення європейської армії. Тому що ми бачимо, що, звичайно, зараз НАТО намагається трансформуватися, але ще буквально півтора-два роки тому це була дуже сумнівна історія навіть для членів самого НАТО, і вони не хотіли перевіряти, наскільки дієвим буде цей військовий альянс. Наразі просто варіантів немає у європейців. У них, по суті, це єдиний безпековий блок. Але другим стовпом для самої Європи є, звичайно, Україна”, — коментує гість ефіру.
Він наголошує, що кошти, які вкладає ЄС у протистояння України російській агресії, — це інвестиції у власну безпеку.
“Але насправді питання безпеки, питання армії — це не лише про війну. Дуже потужний ВПК може розвиватися разом із нашими європейськими партнерами саме в Україні. До речі, цього року як в Україні стратегічний пріоритет — розвиток ВПК, так і в Європейському Союзі. Якщо ще й помножити на участь у європейській безпеці України, враховуючи її величезну логістичну складову, сировинну складову, досить недорогу в порівнянні з ЄС робочу силу, то саме на базі України може створюватися нова якість ВПК Європейського Союзу”, — додав Буряченко.
На його думку, сильна армія, сильний військово-промисловий комплекс та сильні позиції у сфері безпеки дозволять створити в ЄС пояс безпеки, який як мінімум захистить країни Центральної та Західної Європи від прямих загроз Російської Федерації.
“Одним словом, Україна є ключовим пазлом зараз безпеки Європейського Союзу… Я вже мовчу, що є величезні можливості [українського] ринку сільського господарства, який, в принципі, і сам, без інших країн Європейського Союзу, здатний гарантувати продовольчу безпеку ЄС”, — додав Олексій Буряченко.
Нагадаємо, раніше в ефірі FREEДOM радник директора Національного інституту стратегічних досліджень дипломат Андрій Веселовський зазначив, що проєкт двосторонньої угоди щодо гарантій безпеки між Україною та Євросоюзом, яку вже узгодили посли країн — свідчення того, що Україна стане членом ЄС.