Україні треба створювати ешелоновану систему протиповітряної оборони (ППО). Крім того, дуже важливо здешевити вартість ракет, які збивають ворожі ракети та дрони. Про це сьогодні, 5 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив авіаційний експерт, колишній інженер-випробувач конструкторського бюро “Антонов” Костянтин Криволап.
Він зауважив, що всі системи протиповітряної оборони, які союзники передали Україні, дуже дорогі. Також вони використовують дорогі ракети.
“Головне завдання — знизити співвідношення вартості ураження об’єкта щодо вартості самого об’єкта. Тобто, якщо на вас летить ракета за 4 млн, і ви її збиваєте ракетою за 100 тис., то ви начебто хороші хлопці, тому що ви розумієте, що ми вступили у фазу війни на виснаження. Тут питання, з одного боку, за будь-яку ціну, тому що якщо на тебе вже летить, то ти вже збиваєш за будь-яку ціну, але водночас треба бути розумним і намагатися збити за малу ціну дорогу річ. Коли пішли цим шляхом, то дуже швидко зрозуміли, що найбільш ефективний спосіб боротьби з Shahed — це Gepard”, — сказав Криволап.
Експерт розповів, як змінили Bushmaster австралійці.
“Вони обладнали його тепловізором, оптикою, лазерним наведенням і купою всього іншого — вийшов відносно недорогий комплекс. Його встановлюють на пікап. До нас іде велика поставка цієї зброї”, — повідомив він.
Криволап також розповів, як були модифіковані установки “Бук”.
“Наші військові звернулися до наших американських партнерів і кажуть: товариші, американці, в нас тут ракети закінчуються, давайте з цим щось робити. Сама по собі установка “Бук” — непогана. У нас були “Бук-М1” версія, росіяни модифікували “Бук-М2” — це досить хороша система, “Бук-М3” — це взагалі дуже хороша система, у якої 20-25 кілометрів радіус ураження. На цю всю конструкцію спробували зістикувати радянські радіотехнічні пристрої та протоколи та натовські стандарти. Пів року американці цим дуже серйозно займалися, педантично, сумлінно, акуратно, і зараз модифікований “Бук” готові нам передати”, — розповів експерт.
Крім того, Криволап вважає, що варто збивати російські дрони-камікадзе модернізованими ракетами 1950-1960 років випуску. На його думку, це також знизить вартість збивання.
Читайте також: Боєприпаси для NASAMS, HIMARS і ракети TOW — що входить до нового пакету допомоги Україні від США на 425 млн доларів
Нагадаємо, військовий експерт Дмитро Снєгирьов вважає, що новий пакет військової допомоги свідчить про розуміння Сполученими Штатами основних завдань, які стоять перед Збройними силами України в осінньо-зимовий період.