Україна і США працюватимуть над спільним виробництвом зброї — деталі з Вашингтона (ВІДЕО)

Українська делегація на зустрічі з главою Пентагону. Фото: president.gov.ua

Сьогодні, 7 грудня, стартує другий день зустрічей представників України та США на військово-промисловій конференції у Вашингтоні. Київ активізує зусилля з виробництва власного озброєння. Українська сторона сподівається на спільні підприємства з міжнародними виробниками озброєння для стимулювання військової промисловості на місцях. Докладніше — у матеріалі кореспондентів FREEДОМ із Вашингтона.

350 представників промисловості та чиновників з цілої низки країн у перший день конференції Україна — США обговорювали, як військово-промислові комплекси двох країн можуть взаємодіяти для більшої підтримки ЗСУ на полі бою. 

Міністр оборони Ллойд Остін, виступаючи на зустрічі, наголосив, що продовження підтримки України позитивно вплине і на виробників військового обладнання в США.

“Сподіваюся, що Конгрес скоро затвердить терміновий додатковий запит президента з національної безпеки. У ньому буде передбачено ще 50 млрд дол., які пройдуть через промислову базу США. І значна частина коштів із цього додаткового фонду повернеться до нас через інвестиції в американські робочі місця. Весь цей капітал також повернеться до нас через інвестиції в американську безпеку”, — сказав Остін.  

Водночас, вважає глава Пентагону, США мають розширити можливості України з підтримки багатьох різних систем і платформ, які надають союзники і партнери по всьому світу.

Мета цієї конференції — налагодити прямий діалог між виробниками зброї зі Сполучених Штатів та України. 

Планується створення спеціального вікна, за допомогою якого представники індустрії та уряду по обидва боки океану зможуть перебувати в контакті постійно без зайвої бюрократії, заявила спецпредставниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак, виступаючи на конференції, зазначив, що зброя — це першочергова потреба ЗСУ і той інструмент, який допоможе вселити впевненість у майбутнє України та демократичного світу загалом.

“Ситуація на східному фронті становить виклик. Агресор намагається зосередити свої сили. Проте наші солдати впевнені, що вони можуть зірвати їхні плани. І знаєте чому? Я розповім вам, що сказав мені один із солдатів. Ніщо так не зміцнює впевненість, як боєприпаси в реальних бойових умовах. То давайте забезпечимо їх разом заради України і заради вільного світу”, — акцентував Єрмак. 

Спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук заявив, що зброя, боєприпаси та санкції допоможуть Україні здобути перемогу. І це той запит, з яким Київ звертається до міжнародних партнерів. 

Своєю чергою, міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що тиранії і режими по всьому світу накопичують свої ресурси. На це, зазначив міністр, представники демократичного світу можуть і повинні відповісти.

Читайте також: “Припинення військової допомоги Україні — це безумство”: США оголосили про новий пакет на 175 млн дол.

Нагадаємо, у Сполучених Штатах Америки 6 грудня розпочалася перша конференція, присвячена розвитку військово-промислового комплексу України.

Прямий ефір