Україна і союзники переконалися, що необхідне довгострокове планування допомоги, — Попов

Ігор Попов. Фото: Facebook/Igor Popov

Україна та її партнери не очікували, що війна затягнеться надовго і стратегія стримування РФ буде тривалою, тому потрібне довгострокове планування допомоги. У зв’язку з цим стратегія України й партнерів певним чином змінилася. Про це сьогодні, 26 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов.

“Україна і союзники очікували, що війна закінчиться швидше, тому допомога надавалася за запитом — раз на місяць-два збиралися міністри оборони у форматі “Рамштайн” і обговорювали, що потрібно на наступний місяць. Але тепер усі переконалися, що стратегія стримування Росії буде досить тривалою, і тому потрібне довгострокове планування”, — сказав він.

Подібна робота над гарантіями безпеки для України почалася з групи Єрмака — Расмуссена, яку з боку України очолив керівник Офісу президента України (ОПУ) Андрій Єрмак. Співголова — колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен.

“Були розроблені безпекові рекомендації рік тому групою Єрмака — Расмуссена, потім на підставі цього документа G-7 (“Великої сімки”) ухвалила Декларацію про підтримку України на саміті НАТО у Вільнюсі, і на підставі цього документа вже розробляються конкретні договори двосторонні про те, як кожен із партнерів України буде підтримувати Україну. Це фінанси, інвестиції, розвіддані, навчання військовослужбовців, військові постачання. Це зручніше для України. Ми розуміємо, на що розраховувати в довгостроковій багаторічній перспективі, ми бачимо затримки з наданням фінансової допомоги, тому що все це треба включати й в якісь довгострокові програми, зокрема бюджетні. Також партнерам легше розуміти, що вони роблять для України найближчі 3 — 5 років”, — пояснив Попов.

Читайте також: Країни Євросоюзу схвалять 50 млрд євро для України, — Кулеба

Прямий ефір