Україна і Південна Корея посилюють партнерство для протидії КНДР (ВІДЕО)

Україна і Південна Корея. Фото: gettyimages.com

Найближчим часом Україну відвідає делегація з Південної Кореї, пише агентство Yonhap. Занепокоєння обох сторін викликає посилення партнерства між Корейською народно-демократичною республікою (КНДР, Північна Корея) і Російською Федерацією, яке становить небезпеку як для Києва, так і для Сеула. Про допомогу, яку Південна Корея може надати Україні, інформує FREEДОМ.

Північна Корея могла продати Росії зброї на 5,5 млрд доларів — згідно з підрахунками аналітиків німецького фонду Фрідріха Науманна, що базуються на даних розвідслужб, витоках документів, а також цінах на північнокорейські боєприпаси за попередніми угодами. Прибуток Пхеньяна може зрости на сотні мільйонів доларів, якщо у війні РФ проти України візьмуть участь військовослужбовці з КНДР, вважають експерти.

На російських полігонах поблизу українського кордону перебуває близько 3 тис. північнокорейських солдатів, їхня кількість збільшуватиметься — загалом Пхеньян планує відправити в Росію до 12 тис. військовослужбовців. КНДР зацікавлена в тому, щоб вони набули досвіду ведення сучасних бойових дій, пояснюють аналітики.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна і Республіка Корея (Південна Корея) домовилися активізувати контакти на всіх рівнях, щоб виробити стратегію дій і перелік контрзаходів у відповідь на ескалацію.

“Домовилися посилити обмін розвідданими та експертизою, активізувати контакти на всіх рівнях, зокрема найвищому, щоб напрацювати стратегію дій і перелік контрзаходів у відповідь на ескалацію, а також залучити до співпраці спільних партнерів. У рамках цієї домовленості Україна та Республіка Корея найближчим часом обміняються делегаціями для координації дій”, — повідомив президент України в Telegram.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Південна Корея надає Києву гуманітарну та фінансову допомогу. Країна також приєдналася до західних санкцій і ввела експортні обмеження щодо РФ. Але, бувши одним із найбільших експортерів озброєнь у світі, Сеул досі не наважується на пряме постачання зброї та техніки Києву. Після того, як Північна Корея почала відправляти в Росію не тільки зброю, а й солдатів, позиція Південної Кореї може змінитися.

За повідомленням агентства Bloomberg, Південна Корея розглядає можливість відряджання зброї безпосередньо в Україну, скасувавши політику заборони на летальну допомогу країні, яка перебуває в стані війни.

Південна Корея входить до п’ятірки держав світу, які найбільш стрімко розвивають свою оборонну індустрію, тож Сеул може надати Києву значні обсяги військової допомоги.

Однак необхідно зважати й на політичну ситуацію в Південній Кореї. Адже ініціатива щодо відправлення якоїсь серйозної військової допомоги повинна буде пройти через парламент, де більшість перебуває в опозиції до президента.

“Ініціатива щодо відправлення якоїсь серйозної військової допомоги повинна буде пройти через парламент у будь-якому разі, і тут для нас виникає проблема, тому що більшість у парламенті належить опозиційній демократичній партії “Тобуро”, яка категорично різко налаштована проти чинної адміністрації Юн Сок Йоля, що представляє праві сили, консервативну партію “Сила народу”, — зазначила головна консультантка Національного інституту стратегічних досліджень Аліна Гриценко.

Якщо Південна Корея зважиться на постачання озброєнь, частиною оборонної допомоги можуть стати артилерійські снаряди. За часів холодної війни США накопичили на території Республіки Корея значний запас боєприпасів, а у 2000-х роках продали їх Сеулу.

На думку аналітиків сайту Defense Express, у розпорядженні Південної Кореї є 3,4 млн надлишкових снарядів калібру 105 мм.

“Особливість ситуації в Південній Кореї зараз полягає в тому, що у них зі 105-мм артилерії є тільки мобільні артсистеми K105 HT, які є імпровізованими САУ на шасі вантажівок. Південнокорейська армія ще з 2020 року заявляє про плани поступово відправити свої K105 HT у резерв. Відповідно, це і дає можливість говорити, що щонайменше частина з 3,4 млн снарядів калібру 105-мм для самої Південної Кореї надлишкова. Частину цього боєзапасу можна було б передати, як пряму військову допомогу ЗСУ”, — йдеться в публікації Defense Express.

Військові аналітики також вважають, що для знищення російського та північнокорейського контингенту Збройним силам України стало б у пригоді далекобійне озброєння з Південної Кореї, зокрема ракети Ure (KTSSM-II тактична ракета малої дальності класу “поверхня-поверхня”, аналог ATACMS), так і балістичні ракети сімейства Hyunmoo-2 (дальністю до 300 км), а також крилаті ракети наземного базування Hyunmoo-3 (дальність до 1,5 км, аналог американських Tomahawk і російських “Калібрів”).

Читайте також: Україна і Південна Корея можуть посилити оборонне співробітництво на тлі північнокорейської загрози, – експерт

Прямий ефір