Україна і Німеччина почали переговори про гарантії безпеки — деталі

Переговори. Фото: president.gov.ua

Київ та Берлин розпочали переговори щодо двосторонніх гарантій безпеки, як це передбачено Спільною декларацією про підтримку України, укладеною на саміті НАТО у Вільнюсі. Німеччина стала шостою країною з “Групи семи” (G7), із якими Україна веде відповідні двосторонні перемовини, передає FREEДОМ із посиланням на Офіс президента України.

Українську переговорну групу очолив заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква. Він зазначив, що без Німеччини неможливо уявити дієвість гарантій безпеки.

“Німеччина — наш надійний партнер та один із лідерів фінансової, військової та гуманітарної допомоги Україні. Без Німеччини неможливо уявити дієвість гарантій безпеки, а також майбутнє членство України у євроатлантичній спільноті. Саме тому початок двосторонніх безпекових переговорів із Німеччиною такий важливий”, — наголосив Жовква.

Під час переговорів сторони обмінялися баченням підходів до майбутніх двосторонніх гарантій безпеки, їхнього формату й наповнення, а також узгодили план подальших дій.

Нагадаємо, верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель анонсував, що уже наприкінці листопада в Україну має прибути місія Європейського Союзу з пропозиціями щодо гарантій безпеки, які мають бути схвалені Радою Європейського Союзу до кінця року. Київ вже веде переговори щодо гарантій безпеки зі США, Великою Британією, Канадою, Японією та Францією. Крім того, протягом жовтня було досягнуто домовленостей розпочати переговори про двосторонні безпекові зобов’язання зі Швецією та Норвегією.

Також нагадаємо, в межах саміту НАТО, який тривав 11-12 липня у столиці Литви Вільнюсі, країни G7 (“Велика сімка”) погодили спільну декларацію з довгострокової безпеки та економічної підтримки України. Згідно з декларацією, союзники України мають надавати допомогу в галузі безпеки та сучасного військового обладнання, розвитку оборонно-промислової бази України, тренувати та навчати Збройні сили України, а також зміцнювати економічну стабільність країни. Переговори щодо угод про надання гарантій безпеки та допомоги Україні кожна країна проводить з нею окремо.

Прямий ефір