Україна хоче прийти до того, щоб спільне зі США виробництво озброєнь було розміщено всередині країни, — Мусієнко

Олександр Мусієнко. Скріншот: uatv.ua

У США розглядають можливість дозволити американським компаніям-підрядникам працювати в Україні для обслуговування і ремонту озброєнь. Це позитивно вплине на логістику і дасть старт надалі в Україні відкривати виробництво озброєнь. Про це сьогодні, 29 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Угода між США та Україною сприяє ухваленню подібних рішень.

“Україна здійснила прогрес у відносинах зі США. Офіційно було підписано угоду в Італії під час саміту “Великої сімки” (G7) між Україною та США про безпеку та співробітництво, де було зафіксовано пункт про взаємовигідне співробітництво, зокрема й співпрацю у військово-промисловому комплексі. Також є перший прецедент, коли на території України розміщено підприємство, яке займається як ремонтом, так і сервісним обслуговуванням військової техніки”, — зазначив експерт.

Завдяки угоді, американські компанії впевненіше розпочинатимуть співпрацю з Україною.

“Американські компанії, корпорації, які займаються як виробництвом, так і ремонтом озброєнь, побачили, що з’явилися документи, в яких фактично зафіксована позиція США як держави. Тому вони стали більш відкрито себе почувати в цьому плані й готові розглядати поглиблення співробітництва з Україною не тільки у спільному виробництві озброєнь на території США, а й про здійснення певної діяльності вже на території України із залученням українських компаній”, — сказав Мусієнко.

Таке рішення вигідне з двох боків — ремонт і обслуговування техніки здійснюватиметься представниками заводів-виробників, а компанії США, заходячи в Україну, поліпшать військову логістику.

“По-перше, необхідно здійснювати нагляд технічний за експлуатацією техніки та озброєнь, які надаються Україні. А це ніхто краще не може робити, як представники заводів виробників або підрядники, у складі яких є відповідні фахівці, які можуть про це сказати. По-друге, це означатиме, що до нас будуть заходити поступово американські компанії, які будуть тут на місці здійснювати вже безпосередньо роботи з якихось видів ремонту. Це зробить кращою логістику, тому що зменшить час на переміщення”, — пояснив експерт.

Україна прагне прийти до того, щоб виробництво озброєнь було безпосередньо всередині країни.

“Ми хочемо прийти до того, щоб спільні виробництва були тут, тому що це великий плюс. Це означатиме, що разом з озброєнням прибуватимуть і системи протиповітряної оборони (ППО), з ними йтимуть інвестиції. І це, ясна річ, покращить ситуацію, адже доцільніше це робити ближче до України або безпосередньо в Україні, для того, щоб ми отримували більш оперативно необхідні інструментарії для стримування російської агресії. Тому в цьому напрямку я очікую серйозних зрушень”, — резюмував Мусієнко.

Читайте також: США можуть відправити в Україну військових підрядників — цілі та завдання (ВІДЕО)

Прямий ефір