Комунікація Генерального штабу Збройних сил України та Пентагону США — дуже важливий компонент у взаємовідносинах держав і військово-політичного керівництва. Україна хоче перемогти рішуче і швидко, США бачать перемогу України поступальною. Таку думку сьогодні, 1 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко.
За його словами, персона Марка Міллі зіграла дуже багато в питаннях допомоги і озброєнням, і підтримки Україні.
“Безумовно, це людина вольова, справжній професіонал своєї справи, і в дуже складних і різних ситуаціях, які складалися за час, який він обіймав цю воєнно-політичну посаду у своїй державі з 2019 року, все це проявлялося, особливо за півтора року в умовах війни в Україні та в умовах досить всебічної допомоги. Однак повільної, я б сказав, і неповної, яка проводиться Сполученими Штатами”, — сказав Романенко.
Генерал уточнив, що, насамперед через політичну позицію в оцінці цієї війни та в оцінці взаємовідносин не тільки з Україною, а й із Російською Федерацією.
“І місце, яке посідають США як держава в глобальній політиці та безпеці у світі щодо цього, це не завжди збігається з позицією України, на жаль. Завжди це, в принципі, напевно, було б неможливо. Але все-таки в якихось стратегічних оцінках, де ми хочемо перемогти ворога рішуче і швидко, американці бачать це інакше. Тобто поступово, повільно. І, на жаль, різниця в цій оцінці і головне, в реалізації підходів, обертається для нашої держави і для нашого народу втратою життя наших захисників. Це важко говорити”, — додав він.
Коментуючи слова президента США Джо Байдена, що доки Україна не переможе, Америка не перестане її підтримувати, Романенко зазначив, що це дуже важлива політична заява, якої загалом дотримуються Сполучені Штати.
“Однак усе питання в деталях, як кажуть. Все питання в тому, яким чином це реалізується. Якби було повною мірою, в ширшому спектрі швидко забезпечено необхідним озброєнням, наприклад, те, про яке просили наші генерали восени торік, для того, щоб досягнути відповідних результатів, у нас не було б ситуації, яка зараз складається на фронті. Тобто за цей час, коли це озброєння надходило повільно, не повною мірою, і навіть питання, які узгоджені були по озброєнню, за планом, вони до цього часу не закриті щодо бронетехніки, щодо низки інших озброєнь, то ситуація була б інакшою”, — пояснив генерал.
Він нагадав, що восени торік головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний і перший заступник глави комітету з питань нацбезпеки генерал Михайло Забродський зверталися у статті, де викладали, що ж необхідно для звільнення хоча б території, які були захоплені противником з лютого минулого року.
“Але це не було зроблено вчасно і повною мірою. І тому ми маємо, на жаль, такого роду результати. Тому що за час, який постачалося це озброєння, противник зумів створити досить сильну систему оборони, наприклад, на півдні, а на сході сформувати окреме угруповання і забезпечити його, яке проводило в цьогоріч наступальні операції на сході. Ось це наслідок того, яким чином здійснюється підтримка. Тобто загалом підтримка має місце, і говориться про це до нашої перемоги. Але за рахунок того, що відбувається нерішуче і не повною мірою, має місце така ситуація. І це, на жаль, затягується. Такі підходи, пов’язані з тим, що ми маємо великі втрати”, — резюмував Ігор Романенко.
Читайте також: США розраховують на Україну як на серйозного стратегічного партнера, — політолог
Як повідомлялося раніше, голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі пішов у відставку. Будівлю Пентагону у Вашингтоні генерал залишив під бурхливі оплески. На посаді його замінив Чарльз Браун, який досі очолював Військово-повітряні сили Сполучених Штатів. Церемонія присяги вже відбулася і Браун уже взявся виконувати свої обов’язки.