Україна запросила Бразилію та інші країни глобального Півдня на саміт миру. Про це повідомив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак. За його словами, саміт відбудеться найближчим часом на нейтральній території. Раніше глави держав та урядів 46 країн-учасниць Ради Європи вже висловили підтримку запропонованій Володимиром Зеленським формулі миру, повідомляє FREEДОМ.
Як зазначив керівник Офісу президента України в інтерв’ю CNN Brazil, саміт миру не буде повним без участі країн глобального Півдня: Бразилії, Індії, Китаю, Саудівської Аравії та країн Африки. За його словами, Україна зацікавлена у стратегічному партнерстві з Бразилією. Єрмак упевнений, що ця країна може стати лідером у реалізації одного із пунктів української формули миру.
“Я впевнений, що Бразилія може стати одним із найвпливовіших лідерів у розв’язанні питань екологічної безпеки. Ми знаємо, що цей конкретний виклик є важливим для вашої країни. У вас так багато людей, які професійно займаються цією сферою, які, безумовно, нам можуть допомогти”, — сказав керівник Офісу президента України Андрій Єрмак в інтерв’ю CNN Brazil.
Як повідомляє CNN Brazil, у Міністерстві закордонних справ Бразилії заявили: держава зацікавлена в участі у саміті миру. На початку цього місяця президент Бразилії Лула да Сілва вперше публічно засудив війну проти України. Про це він сказав за підсумками зустрічі із президентом Фінляндії.
“Я підтвердив позицію Бразилії щодо захисту територіальної цілісності України та засудження російського вторгнення, а також підтвердив нашу переконаність у необхідності створення простору для діалогу, що сприятиме пошуку мирного рішення”, — заявив президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва.
До цього президент Бразилії займав нейтральну позицію. Він заявляв, що не хоче обирати чийсь бік у війні, а прагне залишатися за мир.
Раніше про мирні ініціативи для України заявляла не лише Бразилія, але й Китай та Південно-Африканська Республіка. Ці держави є давніми партнерами Росії, і російські інтереси в їхніх ініціативах явно простежуються.
Зокрема, Пекін пропонує заморозити лінію зіткнення та розпочати мирні переговори, а ще зняти з РФ санкції та відновити ланцюжки постачань. А у мирних пропозиціях Бразилії та ПАР немає жодного слова про необхідність виведення російських військ з території України.
За словами аналітиків, імплементація української формули миру є єдиною реальною гарантією безпеки не тільки для України, але й для всього світу. Комплексний та логічний план Києва може забезпечити довготривалий та міцний мир на континенті.
“Уже зараз бачимо, що наші союзники схиляються та підтримують формулу Зеленського, потрібна ще підтримка Китаю. Якби Китай підтримав формулу Зеленського, це означало б, що є якесь світло в кінці тунелю, де ми бачили б можливість того, що на Росію можна впливати”, — вважає експерт-міжнародник Тарас Семенюк.
У Міністерстві закордонних справ України заявили, що Китай демонструє прагнення взяти участь у процесі обговорення мирних ініціатив президента Володимира Зеленського. Є лише одна формула миру — українська, наголосив заступник міністра закордонних справ України Микола Точицький, і Китай зможе взяти участь у її реалізації.
Як пише The Wall Street Journal, посилаючись на анонімні джерела, Україна та союзники хочуть провести Глобальний саміт миру до зустрічі лідерів країн НАТО у Вільнюсі. За інформацією видання, попередньо узгоджено участь наслідного принца Саудівської Аравії Мухаммеда ібн Салмана та прем’єр-міністра Індії Нарендри Моді. Чи візьме участь у саміті голова КНР Сі Цзіньпін, наразі невідомо.
Раніше кандидат політичних наук, голова “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко зазначив, що Україна перебуває на порозі двох визначальних її майбутніх подій — українського саміту миру та саміту НАТО у Вільнюсі.