На деокупованих територіях України пошкоджено 1 795 закладів культурної інфраструктури. Про це сьогодні, 29 березня, на форумі “Культурна та інформаційна реінтеграція деокупованих територій” у Києві розповів виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв, інформує FREEДОМ.
За його словами, сфера культури через повномасштабну агресію Росії зазнала значних втрат і в кадровому потенціалі. Із 56 тис. співробітників — залишилося менше ніж 36 тис.
Так, для відновлення роботи музеїв, бібліотек, театрів та інших культурних закладів у нині окупованих Росією населених пунктах — туди після їхнього звільнення поїде щонайменше 3 тис. фахівців.
Найближчим часом Міністерство культури та інформаційної політики України відкриє цифровий реєстр, де кожен охочий зможе залишити свої дані та стати частиною кадрового резерву.
“Ми розуміємо, що після Збройних сил України (ЗСУ) зайде поліція, зайде українська влада, а потім потрібно буде відновлювати культурні інституції, відновлювати культурну роботу. Хто це буде робити? Звичайно, ми сподіваємося, що люди, які стали вимушеними переселенцями і працювали у сфері культури, повернуться туди. Ми сподіваємося, що й ті, хто виїхав за кордон, приймуть таке усвідомлене рішення. Але ми вже приймаємо заявки від людей, які проживають на території України, де не тривають бойові дії — той самий Київ і захід України, які готові в разі потреби й за певних безпекових можливостей, одразу їхати на нові деокуповані території й повертати туди Україну”, — повідомив Ростислав Карандєєв.
Читайте також: Вкрадена спадщина: як Росія повертатиме Україні культурні цінності