Україна — головний полігон, на якому визначається сучасність, досконалість і якість зброї, — Варченко

Іван Варченко. Скріншот: uatv.ua

Європа зараз має ретельно підготуватися до збільшення виробництва зброї для забезпечення власної безпеки та надання допомоги Україні в боротьбі з агресором. Інтенсивність нинішньої війни засвідчила, що всі аналізи та прогнози були помилкові. Необхідно налагоджувати виробництво озброєння. Європейські виробники зайдуть на український ринок першими. Про це сьогодні, 9 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив експерт з питань національної безпеки Іван Варченко.

“Більшість серйозних і перспективних розробників сучасної зброї, виробництв, які зможуть виробляти цю сучасну зброю, знайдуть собі місце на сьогоднішньому українському військовому ринку і на широкому глобальному ринку. Україна зараз головний полігон, на якому визначається сучасність, досконалість і якість зброї. Ми будемо далі гравцем, і у форматі розробок, і у форматі виробництва. Європейські виробники будуть першими, хто заходить на український ринок озброєнь”, — сказав він.

Як показала практика, зобов’язання, які взяли на себе низка країн, а також виробники, виконати не вдалося. Тому необхідно враховувати інтенсивність, а також потреби сучасної війни.

“Ринок озброєнь в умовах сучасної війни абсолютно не спрогнозований. Ті зобов’язання, які брали на себе і серйозні виробники, і цілі держави на рівні своїх інституцій, вони не готові й не здатні їх виконати. Сучасна аналітика, зокрема країн НАТО, не змогла б спрогнозувати інтенсивність сучасної війни й ту кількість зброї, яка потрібна, кількість боєприпасів, яка потрібна і яка є ефективною в сучасній війні”, — пояснив експерт.

Також війна Росії проти України продемонструвала необхідність у сучасному озброєнні та відхід від класичних параметрів ведення бойових дій.

“Класичне озброєння, яке було потрібне ще до 2022 року, на сьогодні теж зазнає серйозних змін. Сучасні технічні рішення дуже часто відходять від класичних параметрів. Ми розуміємо, що це дрони, це сучасні системи радіоелектронної боротьби, індивідуальні системи радіоелектронної боротьби та системи розмінування”, — сказав Варченко.

Читайте також: Попри санкції, Росія продовжує створювати озброєння — розбір військового аналітика

Прямий ефір