Україна формує потужну коаліцію з підтримки Києва, — Фесенко про безпекові договори

Ілюстративне фото: pixabay.com

Усі гарантії безпеки, які Україна підписує з країнами-партнерами, приблизно однакові. У них фіксується військова та економічна допомога Україні. Через ці угоди формується велика міжнародна коаліція з підтримки Києва. І це буде більш ефективна підтримка, ніж Будапештський меморандум. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДOM висловив політолог Володимир Фесенко.

“Структура таких угод, основні параметри, основні напрямки — вони приблизно однакові. Як правило, в цих угодах фіксується надання військової допомоги для України. У кожної країни є свої нюанси і все це відображено в цих двосторонніх угодах. Також прописується економічна допомога Україні. Також допомога в розвитку оборонної індустрії.  Це дуже важливий пункт, який присутній у багатьох угодах, особливо у тих країн, які мають власний оборонно-промисловий потенціал, і які готові допомагати Україні в розвитку нашої оборонної промисловості, у розвитку нових оборонних технологій і так далі”, — розповів політолог.

Він додав, що важливим пунктом, який присутній практично у всіх двосторонніх безпекових угодах, є взаємодія в реформах для зміцнення національної безпеки України. Ну і загалом розвиток нашої країни. Тому що чим більш сучасною, модернізованою країною ми будемо, тим більше будемо готові до можливої агресії.

“Сприяння у сфері безпеки також передбачає, особливо з великими країнами, взаємодію розвідок, спеціальних служб із кіберзагрозами в боротьбі з інформаційною війною, яку веде Росія”, — доповнив експерт.

Він зазначив, що в усіх цих документах прописуються конкретні процедури, як потрібно діяти в тому разі, якщо в перспективі, вже після завершення нинішньої війни, раптом виникне загроза нового російського нападу.

“Це, до речі, урок щодо Будапештського меморандуму. Нагадаю, що якраз у ньому, на жаль, не було прописано, як це буде діяти. І виявилося, що це виявилося не дуже ефективним. Тому в нових двосторонніх угодах прописується конкретна процедура, як наші союзники будуть нам допомагати в разі нової російської агресії”, — пояснив політолог.

Він також зазначив, що не йдеться про те, що за Україну воюватимуть. Це не військовий союз.

“Згідно з цією угодою формується спільна велика міжнародна коаліція з підтримки України. Це і ті країни, які наразі надають Україні військову, економічну та гуманітарну допомогу. А також ті країни, які готові допомагати Україні після нинішньої війни. Але важливим є те, що вся ця допомога надаватиметься Україні до її вступу в НАТО. Це дуже важливо, тому що коли Путін нападав на Україну 2022 року, він думав, що Україна не отримає реальної міжнародної підтримки. А підписання цих двосторонніх безпекових угод — це сигнал Путіну, що коаліція буде підтримувати Україну і зараз, під час війни, і на перспективу”, — резюмував Володимир Фесенко.

Читайте також: Історичний безпековий договір України: експерти проаналізували Ukraine Compact

Прямий ефір