Україна досягла оперативного прориву в Курській області: що це означає, пояснив військовий аналітик

Українські військові. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Україна досягла оперативного прориву в Курській області, створивши “санітарну зону”, що допомогло зменшити загрозу обстрілу мирного населення з боку російських військ. Крім того, вже створено передумови для подальшого розширення українських позицій. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.

“Збройні сили України досягли оперативного прориву. Чому саме оперативного? Зона контролю до 30 кілометрів вважається тактичним успіхом, понад 30 кілометрів — оперативним. На цей час просування вглиб російської території складає близько 40-45 км”, — сказав він.

Військовий аналітик пояснив, що такий характер просування свідчить, що Україна створила так звану “санітарну зону”.

“Зона безпеки, яка не дозволяє російським регулярним військам з території Росії обстрілювати Сумську область з використанням мінометів, ствольної артилерії та систем реактивного залпового вогню. Це зводить до мінімуму можливість терору проти мирного населення. А постійні обстріли Сумської області відбуваються лише із застосуванням авіаційних бомб (ФАБ та КАБ) ВКС Російської Федерації”, — наголосив Снєгирьов.

Проте, як він зазначив, навіть у поточних умовах спостерігається зниження активності ВКС РФ.

“Далі що нам дає оперативний прорив? Можливість показати Росії подальші дії української сторони щодо розширення зони присутності. Тобто не в глибину, а в ширину. Хотів би відзначити, що поступ не сповільнився. За повідомленнями джерел, наближених до ГУР, на цю мить просування відбувається в районі Малої Локні, Ольгівки та Шептухівки…. Забігати вперед не будемо, але на цей час створено передумови і для оперативного оточення російського угруповання, яке налічує, за різними оцінками, від 2 до 3 тис. особового складу. Це відповідно розв’язання питання поповнення обмінного фонду, критично необхідного Україні, щоб розблокувати питання повернення українських захисників”, — підсумував Дмитро Снєгирьов.

Читайте також: Понад 180 боєзіткнень відбулося на фронті за добу — де найактивніше наступав ворог

Нагадаємо, від початку операції Збройних сил України в Курській області рейтинг довіри і схвалення Путіна знижується, про що свідчать дані опитувань Всеросійського центру вивчення громадської думки. Такі коливання були й раніше, кажуть соціологи. Наприклад, під час заколоту глави приватної військової компанії “Вагнер” Пригожина або після оголошення мобілізації восени 2022 року.

Прямий ефір