Україна для ЄС — інвестиція, у яку потрібно продовжувати вкладати, — Левусь

Дмитро Левусь. Скриншот: uatv.ua

Україна — не просто донор для безпеки ЄС, а й інвестиція, в яку потрібно вкладати. Україна забезпечує безпеку ЄС. Про це сьогодні, 30 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог-міжнародник, директор Центру суспільних досліджень “Український меридіан” Дмитро Левусь.

“Зараз, як не дивно, Україна додає саме ЄС силовий початок. Тому що вийшло так, що Європейський Союз розвивався більше як політична структура, але там була завжди економічна основа. І тут виявилося, що ті виклики, які йдуть у світі, до того ж за межами Євросоюзу, які на території ЄС проявляються як міграційна чи продовольча криза, виявилося, що на них треба реагувати, і для цього Євросоюз має бути готовий до цього”, — сказав він.

Навіть не обов’язково за межами, а в себе на території ЄС.

“Тобто мають бути і силові структури, і механізм рішень, як забезпечувати цю силову реакцію. І, як не дивно, виробляється, по-перше, реакція на ось ці безпекові виклики. Це виробництво боєприпасів, підготовка українських військових і медиків. Тобто це те, що відбувається. І саме тому Україна як країна, яка була в реальній війні, яка, вийшовши з цієї війни, стане членом Європейського Союзу, це виявилося дуже важливим”, — каже політолог.

За словами Левуся, у контексті євроінтеграції між Україною та ЄС обопільний характер руху.

“Тобто не те, що Україна є донором для безпеки Європейського Союзу або вже тим паче, що завдяки допомозі Євросоюзу Україна існує, а про те, що виявилося, що це такий шлях взаємодії і взаємної підтримки. З одного боку, Євросоюз, по-перше, розв’язує потенційні та реальні проблеми, які є в нього, усе-таки загроза конкретним його членам теж присутня. І з ще одного боку, виявилося, що Україна отримує допомогу, але водночас вона виявляється не марною. Це теж один із дуже показових моментів, який для Заходу часто буває якісь прогнозовані втрати. Тут виявилося так, що прогнозовані втрати, які могли б бути для Євросоюзу, їх не відбулося, а навпаки, це виявилося, що ці прогнозовані втрати виявилися інвестиціями”, — розповів він.

Політолог уточнив, що ці інвестиції — це Україна.

“Яка стабільна і в яку потрібно і продовжувати вкладати. Тому в системі безпеки — це однозначний момент, який допомагає для Євросоюзу, і утримує східний кордон, який десь існує в уявленні. Виявилося, що східний кордон Європи проходить ще східніше. І виявилося, що дійсно це була не декларація, а Україна це забезпечує”, — резюмував Дмитро Левусь.

Читайте також: Виявилося, що Україна дуже потрібна Європейському Союзу, є прогрес, — політолог про євроінтеграцію

Як повідомлялося раніше, вищі європейські посадовці заговорили про можливі дати розширення Європейського Союзу. А це може означати, що членство України в ЄС стає дедалі ближчим. Завершення євроінтеграційного процесу України набуває конкретних термінів.

Прямий ефір