Україна чекає на Patriot: як і де їх використовуватимуть

ЗРК Patriot. Фото: defence-ua.com

Зенітно-ракетні комплекси Patriot американського виробництва з’являться в Україні після Великодня, заявив спікер Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. Він не назвав конкретних термінів, але сказав, що українці й самі зрозуміють, коли установки почнуть працювати, інформує FREEДОМ.

“Ніхто вам не скаже ці терміни. Коли зіб’ємо перший літак, тоді й дізнаємося”, — сказав Ігнат в ефірі марафону “Єдині новини”.

Очікується, що системи Patriot використовуватимуться для відбиття російських ракетних ударів по українських містах-мільйонниках, впевнені експерти. Насамперед, захищатимуть Київ. На передових позиціях також застосовуватимуть зенітно-ракетні комплекси.

“Але не такого типу як Patriot. Застосовуватимуться малого радіусу дії для прикриття передових підрозділів, для прикриття з повітря наших сухопутних військ. І між собою воно не має певного критичного взаємозв’язку”, — сказав військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

За оцінками аналітиків, сьогодні українській армії необхідно близько 15 батарей ЗРК Patriot. Насамперед, вони потрібні для знищення балістичних ракет. По малогабаритних об’єктах, таких як дрони-камікадзе, наприклад, їх використовувати недоцільно. Також Україна, як і раніше, потребує натовських винищувачів F-16, які дозволять ЗСУ завоювати панування в повітрі. Без цього прорвати оборону противника буде складно. Але ЗСУ вже не раз недооцінювали, пише видання Financial Times.

“Якщо українська атака буде потужною і швидкою і зможе зайти в тил до росіян, то фронт посиплеться, і росіяни побіжать… Так само як тікали під час контрнаступу під Харковом”, — пише Financial Times.

Україна очікує поставок не тільки систем Patriot, але й ЗРК NASAMS і Iris-T, а також боєприпасів до них. Лідерами серед партнерів України з оборонної допомоги залишаються Сполучені Штати Америки, Німеччина та Франція.

“Це відштовхуючись від тих артикулів озброєння, які, в принципі, нам потрібні для того, щоб цей контрнаступ був максимально ефективним. Тобто ми говоримо про бойові машини піхоти і тут безумовно йдеться про американські БМП Bradley і про німецькі БМП Marder. І тут також йдеться про важкі основні бойові танки. Ми говоримо про німецькі Leopard першої-другої моделі та потенційно, орієнтовно десь на осінь 2023 року — про американські Abrams”, — сказав експерт з міжнародної безпеки Тарас Жовтенко.

Тісна координація України з НАТО на різних рівнях оборонної операції в майбутньому може зіграти на користь Україні, впевнені аналітики. Вони солідарні з міністром оборони Олексієм Резніковим, який вважає, що з початком повномасштабного вторгнення РФ Україна, де-факто, стала членом НАТО, залишилося вирішити все на дипломатичному рівні.

“Після цієї війни єдине, що залишилося — це політичне рішення стати членом де-юре. Росія є найбільшою загрозою для НАТО на наступні десять років, як було визначено на Мадридському саміті, і ні в кого немає такого безпосереднього досвіду боротьби з нею і перемоги над нею, як у нас. Що може бути кращою причиною, ніж це? Ми їм потрібні”, — сказав Резніков в інтерв’ю іспанській газеті La Razоn.

Наразі крім комплексів середнього радіусу дії ЗСУ використовують численні системи ближнього радіусу, зокрема переносні та мобільні ЗРК, а також артилерійські комплекси. Експерти повідомляють, що системи Patriot скоро почнуть працювати, а союзники запевняють, що підтримуватимуть Україну до закінчення бойових дій.

Читайте також: Новий пакет від США, 1 млн снарядів від ЄС та ініціатива Японії: військова допомога Україні посилюється — подробиці

Прямий ефір