Україна будує лінії оборони: на нюанси звернув увагу Коваленко

Українські військові. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Роботи з будівництва фортифікаційних споруд Україною проводяться узгоджено із загальновідомими нормами формування трьох лінії оборони, смуга забезпечення основної лінії оборони та тилової. Про це сьогодні, 21 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

За його словами, кожен рубіж має не тільки нормовану протяжність фортифікаційних споруд, а й нормоване розміщення мінних полів.

“Ми побачили за прикладом Запорізької області, як росіяни гіпертрофували дані лінії оборони, наприклад, смугу забезпечення надмірною наявністю мін. Україна з цього зробила відповідні висновки. Наприклад, Лимано-Куп’янську вісь росіяни не можуть прорвати вже пів року. Це один із тих прикладів, коли без зайвого галасу, без будь-якого додаткового інформаційного супроводу було сформовано лінії оборони”, — зазначив Коваленко.

Він уточнив, що Лимано-Куп’янська вісь — це саме та межа, на яку вийшли Сили оборони України після визволення більшої частини Харківської області у 2022 році.

“Про те, що там почали формуватися лінії оборони, якісь рубежі тощо не повідомлялося, не анонсувалося абсолютно. А вони, як ми бачимо, є. І це один із тих прикладів, як можна досить спокійно, без зайвого ажіотажу сформувати дієві лінії оборони, рубежі, які росіянам просто будуть не по зубах”, — резюмував військово-політичний оглядач.

Читайте також: Міноборони тісно співпрацює з обласними та районними військовими адміністраціями, у фокусі — питання фортифікацій та мобілізації, — Умєров

Нагадаємо, рекордну партію деревини для Сил оборони України заготовляють лісники Волинської та Рівненської областей. Це колоди, необхідні воїнам для облаштування укріплень і фортифікаційних споруд на фронті та на оборонних рубежах.

Прямий ефір