Угорщину вже покарано фінансово за дії Орбана, — експерт

Прапори ЄС та Угорщини. Фото: gettyimages.com

У Європейського Союзу є інструменти та можливості впливу на своїх членів. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков.

“Покарання передбачені. Я нагадаю, що є покарання, наприклад, права позбавлення голосу. Є цілком формальні покарання. Причому Угорщину зараз уже покарано. Покарано у фінансовому плані. Я маю на увазі штрафи Європейського суду та ЄС щодо дій Угорщини з приводу мігрантів. Тому тут, у цьому випадку у Європейського Союзу є важелі, засоби та можливості впливати. Зокрема на Угорщину”, — сказав він.

Пашков також нагадав, що Європейський парламент шкодував про те, що Єврокомісія пішла на поступки Угорщині й розблокувала для неї близько 10 мільярдів євро.

“Тому в даній ситуації це потрібно розглядати в тому плані, що терпіння Європейського Союзу зрозуміле й зрозуміле тим, що країни ЄС хочуть зберегти єдність, хочуть усе-таки досягати консолідації у такій надскладній ситуації, як сьогодні, в умовах війни. Але те, що ця проблема стояла й стоятиме перед Європейським Союзом, це абсолютно очевидно. Я думаю, що ці проблеми триватимуть і надалі. Тому тут потрібно все-таки Європейському Союзу розробити якийсь план або набір самопревентивних заходів для мінімізації таких подібних негативних явищ”, — вважає співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова.

Читайте також: Через підігрування Орбана Росії в Євросоюзі можуть позбавити Угорщину права голосу — розбір політолога

Раніше міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна заявив, що Угорщина на чолі з прем’єр-міністром Віктором Орбаном не діє так, як більшість західних країн щодо агресивної війни Росії проти України. Дипломат вважає, що в цьому питанні Віктор Орбан почав грати за команду противника України. Також естонський чиновник заявив, що вже розпочалася процедура з призупинення права голосу держави-члена щодо Угорщини. Але для цього потрібна згода всіх 26 країн.

Прямий ефір